Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Biznes, który inspiruje

Kończysz dobre studia, znasz języki obce, i niedługo wyruszysz na poszukiwanie pracy? Warto już w czasie studiów zadbać nie tylko o interesujące CV, ale też skutecznie budować sieć kontaktów zawodowych i pewność siebie tak aby najlepiej zaprezentować się w procesie rekrutacyjnym i wyróżnić wśród innych kandydatów.

A
A

28 marca już po raz drugi Miasto Gdańsk organizuje dla studentów „Gdański Festiwal Kariery” gdzie będą mogli bezpłatnie wziąć udział w całodziennym warsztacie „Zasady skutecznej kariery”. Podczas Festiwalu swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z nimi absolwenci, którzy odnieśli sukcesy na rynku pracy – mówi Anna Zbierska, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej w którym prowadzony jest projekt „Study in Gdansk”.

Wartościowym z punktu widzenia uczelni i miasta projektem jest też cykl warsztatów, które w kompleksie biznesowym Alchemia w Gdańsku zorganizuje dla studentów firma deweloperska Torus.

Spotkanie studentów Uniwersytetu Gdańskiego z firmą TORUS
Spotkanie studentów Uniwersytetu Gdańskiego z firmą TORUS
Maciej Nicgorski

- Rozpoczynając współpracę z firmą TORUS w zakresie warsztatów dedykowanych naszym studentom chcemy przybliżyć im świat biznesu oraz przedstawić możliwości praktycznego wykorzystania pozyskanej na Uniwersytecie Gdańskim wiedzy - wyjaśnia Iwona Kuklińska, Kierownik Sekcji Marketingu Uniwersytetu Gdańskiego.

Podczas pierwszych z tego cyklu warsztatów zatytułowanych „Finanse nie takie straszne” studenci poznają szerokie spektrum możliwości rozwoju w obszarze księgowości i finansów. Obalonych zostanie wiele stereotypów związanych np. z „klepaniem faktur”, pokazana zostanie rola i ogromne znaczenie procesów realizowanych w wybranych firmach na działalność tych podmiotów oraz ich klientów. Studenci spotkają się kolejno z przedstawicielami firmy Torus, State Street Bank Polska oraz Kemira.

Pierwsze warsztaty dotyczyły finansów
Pierwsze warsztaty dotyczyły finansów
Maciej Nicgorski

- O konieczności współpracy środowiska biznesowego i uczelnianego wiele się mówi. My postanowiliśmy działać, zaczynając od własnego podwórka. W wybudowanych przez nas budynkach biurowych Alchemii swoje siedziby ma wiele firm, przede wszystkim zagranicznych korporacji. Po drugiej stronie al. Grunwaldzkiej znajduje się z kolei kampus Uniwersytetu Gdańskiego, w którym kształcą się ich przyszli, potencjalni pracownicy. Postanowiliśmy więc dać firmom - naszym najemcom pretekst do otworzenia szerszej swoich drzwi i umożliwienia studentom poznania ich rzeczywistego środowiska pracy – mówi Monika Brzozowska z firmy Torus.

Kolejne warsztaty dotyczyć będą innych, dynamicznie rozwijających się branż, jak IT czy HR i stworzą możliwość włączenia w akcję kolejnych firm.


Monika Zdroik (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej
Referat Promocji Gospodarczej
Koordynator projektu "Study in Gdansk"