Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

5 urodziny Gdańsk Convention Bureau

Z tej okazji 12 października 2010 r. w Hotelu Hilton odbyła się konferencja prasowa, na której podsumowaliśmy dotychczasową działalność GCB.

A
A

Miło nam poinformować, że w tym roku Gdańsk Convention Bureau (działające przy Gdańskiej Organizacji Turystycznej) obchodzi swoje 5-lecie. Z tej okazji 12 października 2010 r. w Hotelu Hilton odbyła się konferencja prasowa, na której podsumowaliśmy dotychczasową działalność GCB.

Na konferencję przybyli dziennikarze z Gdańska i Regionu oraz potencjalni Ambasadorzy Kongresów Polskich. Na spotkaniu obecny był Zastępca Prezydenta Miasta Gdańsk - Pan Maciej Lisicki oraz przyjaciel i mentor Gdańsk Convention Bureau - profesor Rob Davidson (Uniwersytet Westminster). Rob Davidson w 2006 roku został wpisany przez magazyn Conference & Incentive Travel na listę 50 najbardziej wpływowych osób w przemyśle spotkań w Wielkiej Brytanii. W 2009 roku został odznaczony medalem przez Ministerstwo Turystyki RP za wybitne zasługi dla turystyki w Polsce. Jego opieka nad GCB oraz porady są dla nas nieocenione.

Krótko przypominamy, że Gdańsk Convention Bureau zostało powołane w 2005 roku jako miejskie biuro kongresów reprezentujące usługodawców z gałęzi przemysłu turystycznego, takich jak: hotele, biura podróży, restauracje, firmy zajmujące się obsługą techniczną konferencji, firmy transportowe, tłumacze, itp. Misją Gdańsk Convention Bureau jest promocja Gdańska i Regionu oraz podejmowanie wszelkich działań, które sprawią, że Miasto zostanie zauważone przez potencjalnych organizatorów konferencji.

foto 1
foto 1
MH

Konferencja była zwieńczona lunchem w High5 Bar, mieszczącym się na ostatnim piętrze Hotelu Hilton, gdzie zaproszeni goście mieli okazję podziwiać uroki Gdańska z tarasu widokowego. Spotkanie było również okazją do zwiedzenia nowego obiektu konferencyjnego w naszym mieście jakim jest Hotel Hilton.

foto 2
foto 2
MH

Przemiłym akcentem na zakończenie spotkania było wręczenie GCB przez Panią Martę Chełkowską - Prezesa Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (PROT) vouchera na udział w targach turystycznych WTM w Londynie (5 kwietnia 2009 GCB podpisało porozumienie z PROT o wyłączności na promowanie turystyki biznesowej w Gdańsku i Regionie). Prezydentowi Maciejowi Lisickiemu wręczono ramkę z banknotem 5-dolarowym, symbolizującym szczęśliwe 5 lat za nami, z życzeniami aby kolejne lata pracy GCB były owocne w kolejne sukcesy. Przypominamy, że Prezydent Maciej Lisicki wspiera nasze działania jako Przewodniczący Rady Gdańskiej Organizacji Turystycznej / Gdańsk Convention Bureau.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i świętowanie razem z nami!


Prezentację dot. 5-letniej działalności GCB znajdą Państwo na stronie www.gdanskconvention.pl w zakładce ?Do pobrania" oraz przy notatce w zakładce ?Wiadomości".