PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Silly Venture 2016 - gratka dla miłośników ATARI

Silly Venture 2016 - gratka dla miłośników ATARI
Po raz kolejny w listopadowy weekend do Gdańska na spotkanie demo sceny Silly Venture 2016 zjadą miłośnicy legendarnych konsol oraz komputerów ATARI. Przez trzy dni od 11 do 13 listopada ponad 250 gości z Polski i całego świata będzie tworzyć i prezentować grafikę, animacje, gry i utwory muzyczne.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Wbrew pozorom Silly Venture pod względem merytorycznym wykracza poza ramy spotkania towarzyskiego na którym spotykają się miłośnicy oldschoolowych komputerów. W programie Silly Venture są też panele dyskusyjne, na które zapraszamy 12 listopada do Europejskiego Centrum Solidarności. O powadze poruszanych tu tematów najlepiej świadczy wystąpienie jednego z zagranicznych gości, a jednocześnie top managera w jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie: „Jak umiejętności nabyte przy programowaniu dem dla Atari 8-bit mogą pomóc w budowie enginów handlowych o niskiej latencji. Czy kodowanie przy użyciu instrukcji AVX na Core i7 jest podobne do 6502?”

Niewtajemniczonym w meandry kodowania polecamy organizowany w ECS pokaz produkcji multimedialnych stworzonych na zabytkowych maszynach. Prezentacja prac uczestników Silly Venture odbędzie się w Sali audytoryjnej 12 listopada o godzinie 13:30.

Jednocześnie miłośników oldschoolowych animacji dem i muzyki zapraszamy w piątek 11 listopada w godzinach 12-15 do odwiedzenia warsztatu mistrzów zorganizowanego w Szkołach Ekonomiczno-Handlowych im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku (ul. Seredyńskiego 1A). Tu będzie można na własne oczy przekonać się jak 30 lat temu wyglądały prawdziwe komputery i jak tworzyło się na nich zdumiewające efekty graficzne i dźwiękowe.

Podobnie jak poprzednim edycjom Silly Venture także i tym razem pokazom i prezentacjom towarzyszyć będzie uczta muzyczna dla miłośników elektronicznych dźwięków. W piątek 11 listopada o godzinie 19 w klubie Miasto Aniołów wystąpi francuski DJ i artysta Adrien DENGHA.

Monika ZdroikUrząd Miejski w GdańskuWydział Promocji i Komunikacji SpołecznejReferat Promocji GospodarczejKoordynator projektu "Study in Gdansk"