Zajęcia dla najmłodszych studentów. Rusza Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Bezpłatny

Studenci nie mogą mieć więcej niż 13 lat, podczas zajęć dowiedzą się m.in, jak zostać liderem, zarządzać swoim wolnym czasem, a nawet stworzyć własną strategię na przyszłość. Właśnie ruszyły zapisy na bezpłatne zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego na Uniwersytecie Gdańskim.

Zajęcia dla najmłodszych studentów. Rusza Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Bezpłatny
A
A
data publikacji: 08 września 2016 r.

Zadowoleni studenci poprzedniej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego
Zadowoleni studenci poprzedniej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego
Materiały prasowe

W Gdańsku to już trzecia edycja zajęć dla uczniów ostatnich dwóch klas szkół podstawowych (5 i 6 klasa), którzy chcą zapoznać się z zagadnieniami ekonomicznymi. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to ogólnopolski program - organizowany we współpracy z uczelniami wyższymi już od dziewięciu lat - zachęcający uczniów do zgłębienia tematyki przedsiębiorczości.

Na Pomorzu zajęcia będą odbywać się na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Zarządzania w Sopocie. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, a organizatorem na Pomorzu - Uniwersytet Gdański.

- Zajęcia trwają semestr, w ciągu którego odbędzie się sześć spotkań. Spotkanie zaczyna się kilkudziesięciominutowym wykładem, po którym dzieci biorą udział w warsztatach tematycznych. Nasi studenci pracują w 10-osobowych grupach pod opieką wolontariuszy, każdy warsztat kończy się podsumowaniem: na przykład wcieleniem się w rolę inwestora giełdowego, symulacją walnego zgromadzenia akcjonariuszy - mówi Sabina Nowak, koordynatorka EUD, pracownik Wydziału Zarządzania UG. - Chętni na koniec semstru mogą wziąć udział w teście sprawdzającym wiadomości. Troje najlepszych studentów otrzymuje nagrody, wśród których są między innymi tablet i dobra gra komputerowa.
 

Ekonomia nie taka straszna - zajęcia na EUD
Ekonomia nie taka straszna - zajęcia na EUD
Materiały prasowe

Czy wiedza dotycząca przedsiębiorczości przyda się 11 czy 13-latkom?

- To są wiadomości, które można wykorzystać w codziennym życiu, także ucznia ostatnich klas szkoły podstawowej - przekonuje Sabina Nowak. - Jak działa bank, jak zarzadzać swoim wolnym czasem, jakie umiejętności musi mieć lider, na czym polega prowadzenie projektu, czym jest marketing i jak działa. Ale to nie jedyne korzyści: dzieci uczą się pracy w grupie, po kilku spotkaniach bardzo się otwierają, współpracują ze sobą, znika onieśmielenie z pierwszych zajęć.

EUD to nie tylko spotkania dla dzieci, równolegle odbywają się wykłady dla rodziców i opiekunów studentów EUD. Tematy zajęć to: wychowanie, kształtowanie kompetencji społecznych i postaw przedsiębiorczych dzieci, świadome korzystanie z mediów masowych. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Zajęcia w ramach EUD odbywają się na siedmiu uczelniach: Uniwersytecie Gdańskim (na Wydziale Zarządzania w Sopocie), w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na Uniwersytetach Ekonomicznych w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu, a także na Uniwersytecie w Białymstoku i Uniwersytecie Szczecińskim.

Zapisać można się przez stronę internetową EUD.Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora