Piętnaste zwycięstwo Trefla z rzędu. W ćwierćfinale PlusLigi rywalem będzie Jastrzębski Węgiel

W niedzielę, 15 kwietnia, zwycięstwem z Łuczniczką Bydgoszcz 3:0 siatkarze Trefla zakończyli rundę zasadniczą, odnotowując tym samym 15. wygraną z rzędu. MVP spotkania wybrany został Damian Schulz. W środę, 18 kwietnia, pierwszy mecz ćwierćfinałowy z Jastrzębskim Węglem.

Piętnaste zwycięstwo Trefla z rzędu. W ćwierćfinale PlusLigi rywalem będzie Jastrzębski Węgiel
A
A
data publikacji: 15 kwietnia 2018 r.

Atakuje Damian Schulz, po raz ósmy w sezonie wybrany graczem meczu
Atakuje Damian Schulz, po raz ósmy w sezonie wybrany graczem meczu
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Dwa tysiące fanów oglądało w Ergo Arenie ostatni mecz sezonu zasadniczego "gdańskich lwów". Nie było łatwo, dwa sety - pierwszy i trzeci - zakończyły się na przewagi. Trefl wygrał do 28 i 25. 

Najskuteczniejszym z gdańszczan był Damian Schulz, zdobywca 18 punktów, który po raz ósmy w sezonie został uznany MVP meczu. Po 11 punktów zdobyli Mateusz Mika i Szymon Jakubiszak.

- Wiedzieliśmy, że nie możemy odpuścić, mimo że mieliśmy już pewne trzecie miejsce na koniec rundy zasadniczej. To mój pierwszy mecz w tym sezonie, w którym wyszedłem w pierwszej „szóstce”, z czego jestem bardzo zadowolony - cieszył się po spotkaniu Jakubiszak, młody przyjmujący Trefla. - Na początku na pewno troszkę się stresowałem i było to widać. Nie najlepiej wszedłem w mecz, a mocne zagrywki Pawła Gryca nie ułatwiały mi zadania. Na szczęście z każdą kolejną piłką moja pewność siebie wzrastała, nerwy opadały i mogłem się skupić już tylko na grze.  

Gdańszczanie odnieśli 15. wygraną z rzędu. Zwycięska passa żółto-czarnych rozpoczęła się prawie trzy miesiące temu, 22 stycznia. Dzięki takim wynikom „gdańskie lwy” już na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej były pewne trzeciego miejsca w tabeli.

W ćwierćfinale rywalem Trefla będzie Jastrzębski Węgiel, który sezon zasadniczy zakończył na szóstej pozycji. Rywalizacja odbywać się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwsze spotkanie w środę, 18 kwietnia, drugi i ewentualny trzeci mecz w sobotę i niedzielę, 21-22 kwietnia wyjątkowo w Arenie Gdynia. Wyjątkowo, bo w tych dniach w Ergo Arenie wystawiane są spektakle Cirque de Soleil, które w kalendarzu hali były zaplanowane już od blisko roku.

Bilety na sobotnie starcie ćwierćfinałowe będą dostępne od poniedziałku na stronie www.gdanskielwy.pl. Ich ceny będą takie same jak w rundzie zasadniczej - od 15 do 40 zł.

Trefl Gdańsk - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (30:28, 25:15, 27:25)

Trefl: Grzyb 7, Sanders, Jakubiszak 11, Schulz 18, Niemiec 9, Mika 11, Olenderek (libero) oraz Kozłowski, Gunter, Majcherski (libero)

Łuczniczka: Goas 3, Gryc 20, Filipiak 22, Gorchaniuk 6, Sacharewicz 6, Akala 2, Kowalski (libero) oraz Ananiev, Szalacha, Sieńko, Bieńkowskioprac. WG (0)
www.gdansk.pl
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
wcześniejsza wiadomość
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz: "Będę wnioskował o delegalizację ONR"
późniejsza wiadomość
Jedna z trzech - wskaż, którą nazwę powinien nosić Rower …