Killerki z Krakowa powstrzymane. A teraz czas na play off

Rozgrywki ekstraligi unihokeja kobiet wkraczają w decydującą fazę. Energa Olimpia Osowa Gdańsk wygrała dwukrotnie na wyjeździe z Multi 75 Killers i z pierwszego miejsca przystąpi do fazy play off. Pierwszym rywalem będzie Junior Kębłowo.
15.02.2016

Gdańskie unihokeistki z do fazy play off ekstraligi awansowały z pierwszego miejsca

- Wyjeżdżając do Krakowa mogliśmy mieć pewne obawy o wyniki końcowe potyczek z Killerkami. Nasz zespół przed sezonem został bardzo odmłodzony a dodatkowo na południe Polski nie mogły pojechać Julia Jurkowska i Ania Szychta - mówi Piotr Ludwichowski, członek zarządu klubu. - Z kolei zespół naszych przeciwniczek zasiliły Paulina Kidoń ze Zbąszynia, Monika Kryńska i Katarzyna Rogala z Zielonki oraz nasza wychowanka Weronika Noga.

Pierwsze spotkanie pod Wawelem, rozgrywane 13 lutego, zakończyło się minimalną wygraną gdańszczanek 5:4. Były szanse na bardziej okazałe zwycięstwo, ale nie wykorzystanie wielu dogodnych sytuacji, doprowadziło do nerwowej końcówki.

- Dzięki fantastycznej obronie Marioli Szarmach nie doszło do dogrywki - przyznaje Ludwichowski.

W rewanżu, który odbył się dzień później, od początku do końca przeważały liderki tabeli z Gdańska, choć w drugiej tercji drużynę dopadł „mały” kryzys. Dzięki zwycięstwu 6:2 unihokeistki Energi Olimpia Osowa rundę zasadniczą zakończyły na pierwszym miejscu.

Multi 75 Killers Kraków - Energa Olimpia Osowa Gdańsk 4:5 (0:1, 1:1, 3:3)

Bramki: Samson 2, Raczkowska, Stenka, Raczkowska

Multi 75 Killers Kraków - Energa Olimpia Osowa Gdańsk 2:6 ( 0:2, 2:1, 0:3 )

Bramki: Samson 2, Łącka, Chudyszewicz, Grądzka, Raczkowska

Energa Olimpia Osowa: Mariola Szarmach, Dominika Marzec, Hanna Samson, Anna Chomnicka, Jagoda Wieczorek, Maja Stenka, Anna Raczkowska, Karolina Damps, Laura Łącka, Marta Chudyszewicz, Aleksandra Szychta, Ewelina Nowaczyk, Weronika Grądzka, Oliwia Ryszewska.

Teraz pora na fazę play off. Pierwsze mecze odbędą się 27 lutego, rewanże rozegrane zostaną dwa tygodnie później. Gra się do dwóch zwycięstw. Gdańszczanki najpierw zagrają na wyjeździe, rewanż u siebie.