Dwa zwycięstwa zapewniły dziewczynom fotel lidera

Walka i emocje do samego końca. Tak było w Gdańsku w ostatni weekend stycznia, gdy o punkty walczyły unihokeistki Energa Olimpia Osowa i PKS MOS Zbąszyń. Dwukrotnie z wygranej cieszyły się gdańszczanki.
31.01.2016

W ZSO nr 2 w Gdańsku Osowie emocji nie brakowało

Przed obu meczami Energa Olimpia Osowa Gdańsk zajmowała w tabeli pierwsze miejsce, PKS MOS Zbąszyń był na trzecim. Mecz na szczycie był gwarantem rywalizacji na najwyższym poziomie.

W sobotni wieczór pierwszy gol padł dopiero w 23. minucie po strzale Anny Szychty. Potem jednak rywalki doszły do głosu, zdobywając dwie bramki. Do wyrównania doprowadziła Julia Jurkowska a do zwycięstwa 5:4 doprowadziła Maja Stenka, która ustrzeliła hat-tricka.

Emocji nie zabrakło oczywiście także w niedzielnym rewanżu. Prowadzenie gospodyniom dała Hanna Samson. Po dwóch tercjach i golach Moniki Kraus oraz Jagody Wieczorek było 3:1 dla Energa Olimpii. Na 4:2 strzeliła Karolina Damps, a że rywalki zdołały tylko jeszcze trafić do siatki, to drugie zwycięstwo gdańszczanek stało się faktem.

Dzięki dwóm wygranym drużyna z Gdańska wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli superligi.

Energa Olimpia Osowa Gdańsk – PKS MOS Zbąszyń 5:4 (0:0,2:2,3:2) i 4:3 (2:1,1:0,1:2)

Skład Energa Olimpia: Mariola Szamrach, Dominika Marzec, Julia Jurkowska, Anna Chomnicka, Jagoda Wieczorek, Hanna Samson, Monika Kraus, Maja Stenka, Anna Raczkowska, Karolina Damps, Laura Łącka, Marta Chudyszewicz, Aleksandra Szychta, Ewelina Nowaczyk, Weronika Grądzka, Oliwia Ryszewska, Anna Szychta (tylko sobota).