• Bez niespodzianki w Szczecinie. Porażka AZS Łączpol AWFiS

Bez niespodzianki w Szczecinie. Porażka AZS Łączpol AWFiS

Piłkarki ręczne AZS Łączpol AWFiS Gdańsk przegrały z miejscową Pogonią Baltica 22:32. Nie pomogła świetna dyspozycja rzutowa Karoliny Siódmiak, która zdobyła aż 10 goli.
24.01.2016

Piłkarki ręczne AZS Łączpol AWFiS nie dały rady w Szczecinie. Karolina Siódmiak (na pierwszym planie po lewej) była najskuteczniejsza w gdańskiej ekipie

- Zremisowaliśmy z Pogonią w pierwszym meczu, ale nie było dwóch zawodniczek. Chcemy podjąć walkę i poszukać rozwiązań, które przyniosą korzystny wynik – mówił przed sobotnim spotkaniem trener gdańskich akademiczek Jerzy Ciepliński.

Korzystny wynik, czyli remis to była sfera marzeń. Pogoń Baltica to czołowy zespół ligi, który przegrał tylko jedno spotkanie w tegorocznym sezonie. AZS Łączpol AWFiS to póki co ligowy średniak. I tę różnicę było widać na parkiecie w Szczecinie.

W 11. minucie gdańszczanki przegrywały już 3:8, a po pierwszej połowie aż 9:20. Wynik był zbliżony do tego, jaki na mistrzostwach Europy mężczyzn mieliśmy dzień wcześniej podczas spotkania Francji z Białorusią (trójkolorowi rozbili rywali 20:5).

Zespoły z Gdańska i Szczecina dzieli różnica klas. Tej różnicy nie zmniejszyła świetna postawa w drugiej połowie Karoliny Siódmiak, która rzuciła siedem goli (w całym meczu osiem).

Gdańszczanki punktów muszą szukać gdzie indziej. Najbliższa okazja już 30 stycznia: do hali AWFiS przyjeżdża Metraco Zagłebie Lubin. Łatwo nie będzie.

Pogoń Baltica Szczecin – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 32:22 (20:9)

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka – Zimny 6, Masna 5, Zawistowska 3, Gadzina 3, Stasiak 3, Sabała 3, Szczecina 2, Głowińska 2, Koprowska 2, Jaszczuk 1, Noga 1, Jurczyk 1 oraz Królikowska, Kochaniak

AZS Łączpol AWFiS: Dobrowolska, Obrębalska – Siódmiak 10, Skonieczna 4, Lipska 3, Pasternak 2, Stachowska 1, Dąbrowska 1, Ciura 1 oraz Kwiatkowska, Mazurek, Pesel, Neitsch, Klonowska, Karwecka, Tomczyk.