PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

Wzgórze Mickiewicza, Siedlce. Intensywne prace przy powstaniu nowego parku

Jadąc ul. Łostowicką zauważyć można już fragmenty schodów oraz powstającego chodnika. Ci, którzy korzystają z przejścia do pętli tramwajowej od strony ul. Maryli, zapewne "testowali" już fragment nowego chodnika. Co jeszcze dzieje się na terenie przyszłego "Parku Na Zboczu"?

A
A

Park Na Zboczu, leżący na granicy Siedlec i Wzgórza Mickiewicza, powinien być gotowy pod koniec marca br.

O zagospodarowaniu zielonego terenu powyżej pętli tramwajowej na Siedlcach, w kierunku ul. Maryli i Łostowickiej, mówiono od kilku lat. W ubiegłorocznym budżecie Gdańska udało się zabezpieczyć środki na ten cel – 650 tys. złotych.

- Obecnie na terenie budowy, od strony ul. Łostowickiej, układany jest chodnik wraz ze schodami. Trwają również prace przy budowie podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Wykonawca przygotowuje się do montażu urządzeń siłowni plenerowej – informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

W ostatnich dniach zabezpieczane były m.in. również przy ciągu od ulicy Maryli.

Inwestycja rozpoczęła się w listopadzie 2017 r., a gotowa powinna być w marcu br.

W jej ramach powstanie boisko do streetballa o nawierzchni poliuretanowej i plac zabaw (znajdzie się w nim zestaw gimnastyczny, dwuosobowy bujak na sprężynie, wieża ze zjeżdżalnią i huśtawka "ptasie gniazdo"). Będą też urządzenia siłowni zewnętrznej (w tym motyl-wahadło i twister-narciarz biegowy). Zbudowane zostaną ciągi piesze i schody terenowe, zamontowany sprzęt do gry w koszykówkę, a także ławki i kosze na śmieci. Założone zostaną również trawniki i pojawią się nowe nasadzenia. Wykonawca musiał zniwelować teren i wyciąć część tutejszych drzew, a także rozebrać dotychczasową nawierzchnię chodnikową wykonaną z płyt betonowych oraz schody terenowe. Do alejki spacerowej, która połączy ul. Maryli z ul. Łostowicką, bez problemu dostaną się osoby niepełnosprawne. Z myślą o nich zaprojektowano tzw. serpentynę przy schodach od strony ul. Łostowickiej.

Park będzie liczył docelowo 4 ha powierzchni. Jego zagospodarowanie było konsultowane z mieszkańcami i radnymi dzielnicy Wzgórze Mickiewicza.
Do przetargu zgłosiła się jedna firma: Usługi Ogólnobudowlane, Andrzej Dzienisz z Borzestowa. Realizację zaplanowanych prac wyceniła na 617,7 tys. złotych.


Intensywne prace prowadzone są zarówno od strony ul. Łostowickiej, jak i od ul. Maryli

W ostatnim czasie w Gdańsku zakończono prace związane z zagospodarowaniem innego miejsca, które także będzie służyło rekreacji mieszkańców – otoczenia Zielonego Stawu. W tym przypadku uporządkowano teren przy zbiorniku wodnym, znajdujący się w pobliżu ulic Potęgowskiej i Leszczynowej. Zamontowano ławki, altanę grillową wraz z wyposażeniem, miejsce na ognisko, a także elementy siłowni zewnętrznej fitness oraz street workout. Przy okazji wykonano także ciągi piesze, które zapewne zachęcą okolicznych mieszkańców do spacerów w tej okolicy. Nie zabrakło też nowych nasadzeń zieleni.


Na zagospodarowanie Zielonego Stawu trzykrotnie ogłaszano procedurę przetargową. W końcu udało się znaleźć wykonawcę prac. Te zakończyły się pod koniec 2017 r.Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl