• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk zaprasza nad morze – start sezonu kąpielisk już wkrótce

Gdańsk zaprasza nad morze – start sezonu kąpielisk już wkrótce

23.06.2026

Lato w Gdańsku nabiera tempa! Już wkrótce mieszkańcy i turyści będą mogli ponownie korzystać z uroków nadmorskiego wypoczynku - rozpoczęcie sezonu na gdańskich kąpieliskach zbliża się wielkimi krokami.

Pierwsze strzeżone kąpieliska - Gdańsk Stogi oraz Molo Gdańsk Brzeźno – zostaną otwarte 26 czerwca. Pozostałe kąpieliska rozpoczną działalność 1 lipca.

Fotografia dekoracyjna przedstawiająca plażę oznaczoną znakiem "Gdańsk kąpieliska morskie" oraz łódź ratowniczą
Kąpielisko morskie w Gdańsku

W sezonie letnim dostępne będą popularne plaże m.in. w Brzeźnie, Jelitkowie, na Stogach, w Sobieszewie, Orlu oraz Świbnie. Każde z kąpielisk zapewnia nadzór ratowników oraz odpowiednią infrastrukturę, w tym przebieralnie, natryski i bieżącą informację o jakości wody. W wielu lokalizacjach planowane są również wydarzenia sportowe i rekreacyjne, uatrakcyjniające wypoczynek nad morzem.

Aktualne informacje o funkcjonowaniu kąpielisk, w tym miejscach dopuszczonych do kąpieli, ewentualnych zakazach oraz jakości wody, dostępne są w Serwisie Kąpieliskowym GIS.