Link do opisu wydarzenia: Zwiedzaj Europejskie Centrum Solidarności

Zwiedzaj Europejskie Centrum Solidarności

Data: 2 - 31 maja 2020 r.
Miejsce: https://ecs.gda.pl/ecsonline
Organizator: Europejskie Centrum Solidarności

Szczegóły wydarzenia

Europejskie Centrum Solidarności otworzyło swoje archiwum! Zapraszamy do wysłuchania rozmów z ekspertami, wirtualniej wycieczki po wystawie stałej ECS oraz do oglądania popularnych cykli ECS oraz zapisów konferencji i seminariów. Tutaj także znajdziecie ciekawe pomysły jak spędzić czas z dziećmi.

fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Transmisja: https://ecs.gda.pl/ecsonline

#ecsonline biblioteka
O książkach rozmawiają Magdalena Jedlicka z biblioteki ECS oraz Jacek Kołtan, pełnomocnik dyrektora ds. merytorycznych. Nasze propozycje wydawnicze można bezpłatnie przeczytać online.

#ecsonline wystawa stała
Anna Walentynowicz, suwnicowa, opozycjonistka, jedna ze 100 najważniejszych kobiet XX wieku wg. amerykańskiego tygodnika „Time” – na spacer online zaprasza dr Przemysław Ruchlewski, zastępca dyrektora ECS.

#ecsonline dla najmłodszych
Prezentujemy kolorowanki, które powstały z archiwalnych zdjęć z naszych zbiorów. Darmowe kolorowanki można pobrać tu: ecs.gda.pl/ecsonline.

Zachęcamy do oglądania popularnych cykli ECS oraz zapisów konferencji i seminariów, a także wirtualnego wertowania zbiorów ECS:

Wirtaulny spacer po wystawie stałej i budynku ECS

Tu możesz pobrać bezpłatne e-booki

Tu zobaczysz zbiory on-line

Etyka Solidarności - cykl corocznych wykładów publicznych wygłaszanych przez wybitnych myślicieli 30 sierpnia, w przeddzień rocznicy podpisania w 1980 roku Porozumienia Gdańskiego i narodzin ruchu związkowego Solidarność.

Gdańskie Wykłady Solidarności - wykłady naukowo-dydaktyczne, realizowane przez Europejskie Centrum Solidarności.

Notacje filmowe - wywiady z osobami uczestniczącymi w działaniach opozycji demokratycznej i tworzącymi kulturę niezależną a w szczególności działającymi w ruchu społecznym Solidarności i związku zawodowym NSZZ „Solidarność”.

ECS Historia - kanał na Youtubie, gdzie znajdują się zapisy spotkań i dyskusji historycznych wokół książek.

Europa z widokiem na przyszłość - forum organizowane przez ECS

Ludowa Historia Polski - Chłopi pańszczyźniani i folwarczni, komornicy, zbiedzy, rebelianci – jaka była ich rola w polskiej historii? O kulturze, polityce, pracy i aspiracjach klas chłopskich na przestrzeni wieków podczas spotkań LUDOWA HISTORIA POLSKI rozmawiali w ECS historycy i eksperci.

Stan Wojenny w Polsce 1981-1983 - zapis konferencji naukowej

Historia Stoczni Gdańskiej - zapis konferencji naukowej

#ecsonline wystawa stała
NIE MA GODNOŚCI BEZ SOLIDARNOŚCI

Opowiadamy o polskim filmie „Godność” z 1984 roku, w którym to Solidarność nie dba o robotników i prowokuje konflikty, a skoku przez płot wcale nie wykonał Lech Wałęsa. W podróż filmową do czasów propagandy stanu wojennego zaprasza Arkadiusz Bilecki z Wydziału Komunikacji i Strategii ECS.

#ecsonline wystawa stała
STOCZNIA GDAŃSKA. MIEJSCA, LUDZIE, HISTORIE

W Stoczni Gdańskiej narodził się największy na świecie pokojowy ruchu społeczny – Solidarność. Dzięki niemu stocznia stała się symbolem wolnościowych aspiracji Polaków, ale i obywateli wszystkich innych krajów dawnego bloku wschodniego. Na wirtualną podróż po Stoczni Gdańskiej zaprasza Andrzej Trzeciak, z-ca dyrektora ECS i szef Wydziału Muzealno-Archiwalnego.

#ecsonline stocznia
SPOŁECZNE ARCHIWUM DŹWIĘKU

Posłuchajcie! Zachęcamy do dzielenia się własnymi pejzażami dźwiękowymi pod adresem: sc@ecs.gda.pl.

Miejsce