Link do opisu wydarzenia: XXIII Wielki Festyn Rodzinny

XXIII Wielki Festyn Rodzinny

Data: 28 maja 2023 r.
Godzina: 13:00 - 18:00
Miejsce: ul. Gościnna oraz Park Oruński, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Ratusz Oruński

Szczegóły wydarzenia

festyn w parku, ludzie przechadzajacy się pomiędzy namiotami

fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

W niedzielę warto zajrzeć do Parku Oruńskiego, gdzie zorganizowany zostanie XXIII Wielki Festyn Rodzinny. Zabawę zaplanowano w godz. 13 - 18.

Impreza rozpocznie się o godz. 13 na ulicy Gościnnej, w pobliżu Ratusza Oruńskiego, gdzie ósmoklasiści z okolicznych szkół zatańczą poloneza. W ten sposób chcą zaakcentować ukończenie szkoły podstawowej i rozpoczęcie kolejnego etapu edukacyjnego w swoim życiu.

Festyn Rodzinny swoimi atrakcjami obejmie cały Park Oruński. Będzie można m.in. wysłuchać koncertu muzyki klasycznej i wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych rzemiosł dawnych przygotowanych przez animatorki ze Stacji Orunia GAK. Uczestnicy utkają m.in. krajkę na bardku, nauczą się tkać na tabliczce oraz dziergać igłą z kości. Dowiedzą się także jak wyplatać makramy według techniki pochodzącej z epoki średniowiecza. Charakter warsztatów nawiązywać będzie do 685 rocznicy powstania Oruni oraz 90-lecia przyłączenia dzielnicy do miasta Gdańska.

Podczas festynu wystąpią lokalne grupy artystyczne, m.in. uczestnicy zajęć piosenki aktorskiej prowadzonych przez Teatr GAK oraz Zespół Pieśni i Tańca "Gdańsk" GAK.