Wtorki na fali – koncerty inspirowane literaturą to kontynuacja cyklu zapoczątkowanego jesienią 2020 roku. Tym razem koncerty skupione będą na związkach muzyki z literaturą. Artyści poszukiwać będą kompozycji, które
splatają się z twórczością Stanisława Lema, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Cypriana Kamila Norwida. Skrajnie różne,
skoncentrowane wokół fantastyki, wojny i folkloru, prezentować będą najpiękniejsze, choć niekiedy mniej znane utwory polskich kompozytorów w autorskich aranżacjach.
Koncerty odbywają się w trzy jesienne wtorki o godzinie 19:00 w foyer Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Bilety w cenie 15 i 30 zł do nabycia w kasie Opery.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Kolejne koncerty:
19 października Krzysztof Kamil Baczyński
16 listopada Stanisław Lem