Link do opisu wydarzenia: „Wiosna demokracji” | Święto Wolności i Solidarności

„Wiosna demokracji” | Święto Wolności i Solidarności

Data: 1-11 czerwca 2019 r.
Godzina: 08:00-23:55
Miejsce: Targ Rakowy 5/6, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: WiMBP w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

Wystawa prezentująca zdjęcia oraz pamiątki związane z wydarzeniami, które miały miejsce na Pomorzu, pomiędzy zakończeniem obrad Okrągłego Stołu a wyborami 4 czerwca 1989 roku.

Wiosna Demokracji

 

„Wiosna demokracji” to wyjątkowa wystawa plenerowa, na którą składają się pamiątki mieszkańców Pomorza z 1989 roku - zdjęcia, ulotki, plakaty itp. - przede wszystkim dotyczące wydarzeń, które miały miejsce pomiędzy zakończeniem obrad Okrągłego Stołu (5 kwietnia), a wyborami 4 czerwca 1989 roku.

Prezentowana będzie przez czas trwania obchodów Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku przed Biblioteką Główną - filią Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Ekspozycja powstała dzięki uprzejmości mieszkańców, którzy użyczyli eksponatów. W akcji zbierania pamiątek udział wzięła Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku, Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Janusza Korczaka w Człuchowie, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Nowy Dwór, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie, Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie oraz Miejska Biblioteka im. Konstantego Damrota w Kościerzynie.


Cały program obchodów Święta Wolności i Solidarności na stronie 2019gdansk.pl.

Oprac. AO

Miejsce