Link do opisu wydarzenia: V Osowskie Pożegnanie Lata

V Osowskie Pożegnanie Lata

Data: 2 września 2023 r.
Godzina: 11:30
Miejsce: Park Chirona, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Rada Dzielnicy Osowa, Gdański Archipelag Kultury
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

plakat promujcy osowskie pożegananie lataJuż w sobotę, 2 września, Rada Dzielnicy Osowa zaprasza wszystkich do Parku Chirona, gdzie odbędzie się „V Osowskie Pożegnanie Lata”. Ten coroczny festyn ma charakter spotkań, rozmów, wspólnego spędzania czasu  przy zabawach i muzyce po długich i ciepłych wakacjach! W tym roku wydarzenie będzie również okazją do świętowania 50-lecia Dzielnicy Osowa, która w 1973 roku została włączona w granice administracyjne Miasta Gdańska.

„V Osowskie Pożegnanie Lata” rozpocznie się o 11:30. Teren festynu będzie podzielony na kilka stref tematycznych:

Strefa Sportowo-Rozrywkowa, w której na scenie będą się prezentować artyści, a na polanie Klub Sportowy OLIMPIA Osowa przeprowadzi gry i zabawy sportowe. Od godziny 20:00 miejsce to zamieni się w ogromną salę kinową na świeżym powietrzu! Wspólnie obejrzymy film pt. „Skarb Mikołajka”!

PROGRAM WYSTĘPÓW NA SCENIE:
11:30 – 12:30: Stowarzyszenie Teatralne INGENIUM
13:00 – 14:00: Zespół Słowiańska Dusza
14:30 – 15:00: Zespół Pieśni i Tańca „Gdańsk”
15:00 – 15:30: wizyta Prezydent Miasta Aleksandry Dulkiewicz; Jubileuszowe Zdjęcie Osowianek i Osowian, tort na urodziny dzielnicy
15:30 – 16:00 KASSAK Vocal Band
17:00 – 18:00: Piotr Truchel & Goście
18:30 – 19:30: Empire Gospel Choir

Strefa Interakcji Społecznej. Tutaj zostaną rozstawione namioty, a w nich zagoszczą animatorzy, którzy poprowadzą warsztaty rękodzielnicze. Tuż obok namiotów będzie można obejrzeć przedstawienia teatralne na świeżym powietrzu. W tej strefie nie mogło oczywiście zabraknąć dmuchańców!

W tej strefie będzie można się spotkać z przedstawicielkami i przedstawicielami: Teatru Qfer, Gdańskiego Archipelagu Kultury, Happy Kids Osowa, Early Stage, Natury Sztuki, Stowarzyszenie INNE jest piękne, Amiblu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Gdańskiego Centrum Świadczeń, Gdańskiej Karty Mieszkańca, Budżetu Obywatelskiego, Ortosowy, Szkoły Rodzenia, Wiewióra, Empire Music School oraz oczywiście radne i radnych dzielnicy Osowa.

Strefa Pchlego Targu i Wystawy Muzeum Gdańska, gdzie w duchu zero waste swoje stoiska wystawią osowianki i osowianie. A spacerując wzdłuż parkowej alejki, będzie można obejrzeć „Historie Gdańskich Dzielnic VII. Kokoszki, Matarnia, Osowa” – wystawę przygotowaną przez Muzeum Gdańska.

Strefa Gastronomiczna, w której obok foodtruckowych zapiekanek, burgerów czy frytek będzie można skosztować potraw z grilla lub napić się gorącej kawy serwowanej przez lokalną palarnię!

Już od 9:30 będą trwały zapisy do Rodzinnej Gry Terenowej prowadzonej przez Bractwo Przygody Almanak. Namioty ze strefą startową będą ustawione pomiędzy Strefą Interakcji Społecznej i Strefą Pchlego Targu. Gra rozpocznie się o godzinie 10:00 i będzie trwać do godziny 15:00. Mieszkańcy Osowej chcący wystartować w grze będą zwolnieni z opłat, jednak konieczne jest zgłoszenie się do zabawy do 1 września poprzez formularz internetowy.