Wydarzenie odwołane
Link do opisu wydarzenia: Transmisja ze startu statku kosmicznego na ISS

Transmisja ze startu statku kosmicznego na ISS

Data: 11 czerwca 2025 r.
Godzina: 11:00
Miejsce: Hevelianum ul. Gradowa 6, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Hevelianum

Szczegóły wydarzenia

Strefa Kibica w Hevelianum – wspólnie kibicujemy Sławoszowi Uznańskiemu-Wiśniewskiemu w drodze na ISS!

Już wkrótce wyjątkowy moment dla Nas wszystkich – dr Sławosz Uznański-Wiśniewski poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną!

Z tej okazji Hevelianum w Gdańsku zaprasza na otwarte wydarzenie plenerowe – Strefę Kibica, podczas której będzie można wspólnie przeżywać transmisję na żywo ze startu oraz wziąć udział w ciekawych aktywnościach popularnonaukowych.

Wydarzenie odbędzie się na świeżym powietrzu, z przepięknym widokiem na panoramę Gdańska (w razie niepogody część programu przeniesiemy do wnętrz). Przygotowaliśmy dla Was leżaki, ale zachęcamy, by zabrać ze sobą również koce lub maty piknikowe – można wygodnie rozsiąść się na trawie i razem przeżywać ten historyczny moment.

W programie:

  • transmisja startu na ISS z profesjonalnym komentarzem astronomki Hevelianum
  • rozmowa o bursztynie, który poleci na orbitę
  • rozmowa o wykorzystaniu technologii kosmicznych w codziennym życiu – czyli NASA w Twojej sypialni
  • prezentacja quest room-u pn. Stacja kosmiczna. Wejdź do gry!, czyli stacji kosmicznej na Ziemi, przygotowanej przez Hevelianum
  • warsztaty szlifowania bursztynów

To idealna okazja, by w rodzinnej atmosferze połączyć naukę, zabawę i wspólne kibicowanie – widzimy się w Hevelianum!

Miejsce