
fot. Marlena Faerber
The Flash! założył w 2014 roku w Krakowie saksofonista Sławek Pezda wraz z gitarzystą Kubą Dworakiem i perkusistą Maxem Olszewskim. W swojej muzyce łączą różne gatunki jak rock, drum'n'bass, punk, jazz czy noise. W 2015 roku wystąpili w Żaku pod szyldem #jazzjantar (Młoda Scena Jazzowa) i po ich koncercie Jarosław Kowal napisał, że kiedy po krótkiej przerwie scenę przejął tercet The Flash!, hałas kompletnie zatarł pamięć po wcześniejszym występie i mam na myśli hałas, któremu dobrowolnie pozwala się wywołać uszczerbek na słuchu. Sławek Pezda ma w sobie coś z Matsa Gustafssona (zarówno jeżeli chodzi o emisję dźwięków, jak i zachowanie na scenie), dzięki czemu już po kilku dźwiękach trudno oderwać od niego wzrok, ale na szczęście towarzyszy mu niezwykle charyzmatyczna i piekielnie głośna sekcja rytmiczna. (…) Trudno uwierzyć, że zaledwie trzy osoby mogą dokonać spustoszenia, które zawstydziłoby niejedną z orkiestr. The Flash! to zdecydowanie najbardziej interesujący zespół, jaki w tym roku wystąpił na Młodej Scenie Jazzowej, a jego potencjał wykracza daleko poza krajową skalę. Jedyne, czego im jeszcze trzeba, to odrobina szczęścia, które pozwoliłoby zaistnieć na zagranicznych scenach. (Facebook.com/JazzJantar)
W 2019 roku muzycy w krakowskim klubie Alchemia zarejestrowali materiał na nowy album „Bujaka w gumiakach”, który ma ukazać się w tym roku w wytwórni Hevhetia. Na gdańskim koncercie Kubę Dworaka zastąpi Alan Wykpisz.
BILETY (koncert w plenerze – liczba miejsc ograniczona do 150, udział w koncercie przy zachowaniu dystansu i w masce)
Karnety Festiwalowe – należy zrobić rezerwację na adres kasa@klubzak.com.pl – po potwierdzeniu rezerwacji przez pracownika kasy należy odebrać wejściówkę do g.19.30 w dniu koncertu.
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.
Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety gotówką lub kartą.
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Zarezerwowane bilety są sprzedawane w cenie obowiązującej w dniu wykupienia biletów. Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert.
Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na koncertach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca stojące. Informacje o stanie sprzedaży będą zamieszczane na bieżąco na tablicach w Klubie Żak i na facebook.com/JazzJantar.