Link do opisu wydarzenia: Święto Wielkiej Alei 2024 "Otulmy drzewa opieką – Otulmy drzewa czułością"

Święto Wielkiej Alei 2024 "Otulmy drzewa opieką – Otulmy drzewa czułością"

Data: 23 czerwca 2024 r.
Godzina: 10:00
Miejsce: Park im. D. Gralatha ul. M. Skłodowskiej-Curie, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Rada Dzielnicy Aniołki

Szczegóły wydarzenia

Święto Wielkiej Alei to czas, gdy w sposób szczególny podkreślamy wartość dostojnych alei lip i dębów oraz pięknych historycznych parków w dzielnicy Aniołki. Zapraszamy do wspólnego świętowania w otoczeniu przyrody!

plakat promujący Święto Wielkiej Alei 2024Na wydarzenie zaprasza Rada Dzielnicy Aniołki w dniu 23 czerwca 2024 r. do parku im. Daniela Gralatha przy ul. M. Skłodowskiej-Curie.

W programie:

10:00-12:00 spacer dendrologiczny „Otulmy drzewa opieką” z Julią Kończak, podczas którego porozmawiamy o drzewach sędziwych i nie tylko
Start przy tablicy informacyjnej Rady Dzielnicy Aniołki.

Julia Kończak – absolwentka leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Certyfikowany Inspektor Drzew, VETcert Veteran Tree Specialist, wykładowczyni Instytutu Drzewa, biegła z zakresu dendrologii. Autorka „Dzikie zwierzęta w mieście poradnik dla mieszkańców Poznania”, artykułów popularno-naukowych do Magazynu Przyrodniczego „Salamandra” oraz współautorka „Aleje na 4 pory roku. Naturalnie, Kaszuby Północne”. Od 4 lat prowadzi firmę Przyroda Projekt, w której zajmuje się m.in. badaniem stanu drzew w przestrzeni publicznej, ochroną drzew w procesie inwestycyjnym oraz szkoleniem o siedliskowej roli drzew weterańskich i sędziwych.

12:00-12:30 otwarcie wystawy fotograficznej „Mikrokosmos na Aniołkach”, będącej efektem spotkań przyrodniczo-fotograficznych z Kamilą Chomicz
Podczas czterech spotkań uczestnicy poznali tajniki fotografii makro i podjęli wyzwanie uchwycenia piękna mikroświata botanicznego Aniołków.

Wystawę zorganizowano na ogrodzeniu Rektoratu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy wsparciu Domesta Sp. z o.o.

12:30 -14:30 gra miejska „Poznajmy Aniołki”, przeznaczona dla całych rodzin; zespoły otrzymają karty z zadaniami do wypełnienia w terenie; na koniec gry na uczestników będą czekały niespodzianki
Start przy tablicy informacyjnej Rady Dzielnicy Aniołki.

16:30-19:30 happening „Otulmy drzewa czułością”, będący efektem projektu realizowanego z Fundacją Nasza Przestrzeń
Podczas pięciu warsztatów filcowania i dziergania uczestnicy przygotowali filcowe i dziergane cuda, które wspólnie zostaną zainstalowane w Parku.

Od godziny 12:00 zapraszamy także do strefy relaksu, prowadzonej przez Klub Sąsiedzki Aniołkowo. Będzie tam na wszystkich chętnych czekała możliwość artystycznego wyrażenia się na mobilnym, okolicznościowym muralu.

Partnerzy wydarzenia: Fundacja Nasza Przestrzeń, Klub Sąsiedzki Aniołkowo, Domesta Sp. z o.o.

Miejsce