Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Spotkanie i pokaz slajdów: Krzysztof Nowacki "W poszukiwaniu normalności - pandemiczna podróż przez 16 państw"

Gdański Archipelag Kultury Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze z Krzysztofem Nowackim, który opowie o swojej pandemicznej podróży przez 16 państw.

A
A

mężczyzna siedzący na skuterze pośrodku drogi

mat. GAK

Krzysztof Nowacki różnymi środkami transportu przejechał przez 16 krajów świata, wtedy, kiedy wydawało się, że nie można było pojechać donikąd, czyli w czasie trwania pandemii. Jego podróż rozpoczęła się w Tajlandii, którą zwiedzał na rowerze, następnie w ten sposób przemierzył Kambodżę. Jego plany zmieniły się, gdy dopadł go najpierw dur brzuszny, a później Covid (wtedy jeszcze tak nie nazywany). Nie mając siły na dalsze pedałowanie, po chorobie kupił wietnamski motocykl i na nim dokończył podróż przez Kambodżę i Wietnam.

W czasie spotkania usłyszymy m.in. opowieści o khmerskich obrzędach pogrzebowych i weselnych, o wolontariacie w szkole, o podróży motocyklem przez cały Wietnam uciekając przed policją. Będzie też o niełatwym powrocie do Europy i podróży od Hiszpanii po Gruzję pojazdem campingowym zaimprowizowanym w starym Audi A4. O lockdownie w Hiszpanii i Turcji, ucieczce na Bałkany oraz roku mieszkania w aucie na najpiękniejszych plażach, w wąwozach, przełęczach.

Krzysztof Nowacki - do niedawna w mundurze Sił Powietrznych, obecnie podróżuje po świecie małym i Dużym. Ma za sobą trzy wyprawy rowerowe na pustynię, czwartą do dżungli, piątą do Wielkiej Piątki. W tym roku opłynął 70% kuli ziemskiej jako żeglarz, pokonując trasę z Karaibów przez Atlantyk, Azory, Portugalię, aż do Chorwacji.

Spotkanie dofinansowane ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec w ramach cyklu "Na krańcach świata" - pokazy slajdów, spotkania z podróżnikami.

Najważniejsze informacje

Data: 2022-10-06 6 października 2022 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Gdański Archipelag Kultury Plama ul. Pilotów 11, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Gdański Archipelag Kultury Plama i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec