Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Skywayrun Gdańsk Airport 2020

W nocy 20/21 czerwca 2020 roku odbędzie się kolejna edycja biegu z cyklu SKYWAYRUN. Po raz trzeci zawody odbędą się w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy, gdzie w biegu na dystansie 5KM weźmie udział aż 5 000 uczestników.

A
A

 

Będzie to największy dotychczas bieg po pasie startowym czynnego lotniska międzynarodowego w Polsce. Podczas pierwszej edycji biegu w 2018 roku na gdańskim lotnisku pobiegło 2 000 uczestników, w ubiegłym roku w biegu wzięło już udział 4 000 biegaczy, choć jak się okazało zainteresowanych było dużo więcej, dlatego w tym roku zdecydowano o zwiększeniu puli pakietów startowych, z których zostało wolnych około 350 miejsc.

Tak było podczas poprzedniej edycji biegu w Porcie Lotniczym Gdańsk:

 

 

 

Bieg SKYWAYRUN Gdańsk Airport 2020 będzie już 17-tym biegiem po pasie startowym lotniska organizowanym przez SKYWAYRUN. Wcześniejsze biegi przeprowadzano w Rzeszowie, Wrocławiu, Gdańsku oraz na lotniskach wojskowych w Mińsku Mazowieckim i w Bazie NATO Poznań /Krzesiny podczas edycji militarnych biegu.

Udział w biegu SKYWAYRUN jest jedyną okazją, aby móc pobiec po niedostępnym na co dzień pasie startowym, dlatego jest to niezwykłe przeżycie dla każdego biegacza. Bieg SKYWAYRUN odbywa się w nocy – start jest zaplanowany na godzinę 01:00 – z uwagi na to, że bieg odbywa się na działającym lotnisku, jego rozpoczęcie nastąpi po ostatnim lądowaniu samolotu.

 

 

Dystans do przebiegnięcia to 5KM, a trasa będzie poprowadzona pasem startowym oraz drogami kołowania. Na czas biegu będzie włączone pełne oświetlenie pasa startowego, takie samo jakiego używa się przy lądowaniu samolotów. Przed startem zawodnicy będą musieli przejść kontrolę bezpieczeństwa, tak jakby wsiadali na pokład samolotu.

Każdy uczestnik w pakiecie startowym otrzyma koszulkę techniczną, pamiątkowy workoplecak, numer z chipem do pomiaru czasu a po ukończonym biegu na mecie medal.

 

 

Tak jak w poprzednich latach nie zabraknie również dodatkowych atrakcji zorganizowanych w strefie ogólnej w terminalu gdańskiego lotniska. Organizatorzy, sponsorzy i partnerzy zadbają o wysoki poziom wydarzenia.

Start atrakcji zaplanowany jest na 20 czerwca od godz. 21:00, a sam bieg będzie z pasa startowego transmitowany dla kibiców na telebim ustawiony w terminalu oraz on-line na www.gdansk.pl

Uczestnicy oprócz doskonałego humoru muszą zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem – ten sam, na podstawie którego dokonali zapisu na bieg.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat, należy jednak pamiętać, że osoba niepełnoletnia aby odebrać pakiet, musi mieć ze sobą zgodę na udział w biegu podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego. Taką zgodę można pobrać ze strony www.skywayrun.pl Zachęcamy także do zapoznania się umieszczonym na stronie www regulaminem biegu.

 

 

O SKYWAYRUN Ogólnopolski cykl biegów po pasach startowych lotnisk SKYWAYRUN jest połączeniem pasji do biegania i doświadczenia organizacyjnego. Wychodzi naprzeciw rosnącym wymaganiom środowiska biegaczy, szukającego biegów niebanalnych, przełamujących schematy i oferujących nowe wyzwania i przeżycia.

Pierwszy bieg z cyklu odbył się w nocy 18/19 kwietnia 2015 roku na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Wzięło w nim udział 776 biegaczy.

 

Wydarzenie zostało odwołane
www.gdansk.pl
Patronat Medialny
Data: 2021-06-19 19 czerwca 2021 r.
Godzina: 21:00-03:00
Miejsce: Port Lotniczy Gdańsk, ul. Juliusza Słowackiego 200, Gdańsk
Wstęp: Zgłoszenia: www.skywayrun.pl
Organizator: Port Lotniczy Gdańsk i Monster Event