Link do opisu wydarzenia: Sky Orunia: Filmowe spotkanie wspomnieniowe

Sky Orunia: Filmowe spotkanie wspomnieniowe

Data: 10 grudnia 2023 r.
Godzina: 12:00
Miejsce: GAK Stacja Orunia ul. Dworcowa 9, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: GAK Stacja Orunia

Szczegóły wydarzenia

15 grudnia minie dokładnie 29 lat od uzyskania przez Sky Orunię koncesji KRRiT, która sprawiła, że stała się ona legalnie działającą stacją telewizyjną.

Grudniowa rocznica to świetny moment, żeby przypomnieć historię "oruńskiej telewizji rodzinnej" (bo tak ją też nazywano), opowiedzieć o programach stacji i jej inicjatywach i posłuchać wspomnień dawnych pracowników.

W naszej podróży w czasie do lat 90. paliwem będą archiwalne nagrania telewizji na kasetach VHS, które udało się odszukać na strychach i w piwnicach dawnych operatorów i dziennikarzy stacji. Pierwsza wyprawa cofnie nas aż do 1993 roku i pokaże Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zorganizowano właśnie w sali widowiskowej GAK Stacji Orunia, czyli miejscu organizacji spotkania wspomnieniowego. Pokażemy również relacje filmowe z Festynów Sky Oruni organizowanych w Parku Schopenhauera, fragmenty najważniejszych programów telewizji oraz jej reklamy.
To nie wszystko - w trakcie spotkania porozmawiamy także z dawnymi pracownikami Sky Oruni, poznamy kulisy prezentowanych filmów, zapytamy o wspomnienia i anegdoty związane z telewizją.

Spotkanie poprowadzi Monika Jarząbek (obecnie szefowa Działu Komunikacji GAK, w latach 90. dziennikarka Sky Oruni) i Grzegorz Bryszewski, autor książki o telewizji.

Gośćmi wydarzenia będą dawni pracownicy Sky Oruni - Agnieszka Haponiuk (dziennikarka telewizji, teraz także w strukturach GAK), Marcin Fall (operator) i Mariusz Andruszkiewicz (realizator).

Po zakończeniu projekcji będzie można nabyć niedawno wydaną książkę "Wróżka, biskup i kasety video" o Telewizji Sky Orunia Grzegorza Bryszewskiego i zdobyć dedykację od autora.

Miejsce