Link do opisu wydarzenia: SAMORZĄDNA RZECZPOSPOLITA | Święto Wolności i Solidarności

SAMORZĄDNA RZECZPOSPOLITA | Święto Wolności i Solidarności

Data: 4 czerwca 2019 r.
Godzina: 14:00
Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka, Ołowianka 1, Gdańsk
Wstęp: zamknięty
Organizator: Miasta: Gdańsk, Sopot, Gdynia

Szczegóły wydarzenia

Z okazji obchodów Święta Wolności i Solidarności samorządowcy zapraszają do Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance, gdzie 4 czerwca odbędzie się sesja, podczas której samorządowcy dokonają bilansu i wskażą kierunki aktywności na najbliższe lata.

Podczas sesji Samorządna Rzeczpospolita, 4 czerwca, samorządowcy dokonają bilansu i wskażą kierunki aktywności na najbliższe lata. Udział potwierdziło ponad 350. samorządowców.

- Będziemy dyskutować o braku środków finansowych na oświatę, o działaniach prawnych dotyczących naszych mieszkańców, a podejmowanych wbrew samorządom, bez porozumienia z nami - jak „lex deweloper” czy „lex szyszko”, porozmawiamy o środowisku naturalnym i odebraniu nam funduszy na jego ochronę - zapowiada prezydent Sopotu Jacek Karnowski. - Zapraszamy 4 czerwca na Ołowiankę, gdzie wszyscy samorządowcy, myślę, że wypracują podwaliny pod rewolucyjne zmiany, które doprowadzą do tego, żebyśmy mogli być bliżej mieszkańców.

W wydarzeniach udział weźmie m.in. Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - 4 czerwca ma bardzo ważny wymiar samorządowy, bo kiedy zbudowały się ruchy komitetów obywatelskich, kiedy wszyscy zaangażowaliśmy się w te działania, aby przeprowadzić pierwsze wolne wybory - choć jeszcze nie w pełni demokratyczne, to pierwsze, w których poczuliśmy wolność - to zrodziły one także środowiska, które już od 5, 6 czerwca pracowały na rzecz społeczności lokalnej. Tak kształtowały się pierwsze kadry dla samorządu, który 27 maja 1990 roku doczekał się pierwszych wolnych wyborów.

 

Cały program obchodów Święta Wolności i Solidarności na stronie 2019gdansk.pl
 
 

Miejsce