Podwieczorki przy Muzyce - Park de Gaulle'a

Podwieczorki przy Muzyce - Park de Gaulle'a

Data: 17 sierpnia
Godzina: 18:00
Miejsce: Park De Gaulle'a, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: GAK Winda, Teatr Leśny - Jaśkowa Dolina i Gdański Archipelag Kultury

Szczegóły wydarzenia

baner promujący Podwieczorki przy Muzyce - Park de Gaullea
 
Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny i Winda GAK zapraszają na cykl koncertów Podwieczorki przy muzyce w Parku de Gaulle'a:
  • 29.06.2022 PIOTR ZEMŁA RE-TRIO - „Poza czasem, poza datą”
  • 13.07.2022 MIKOŁAJ SIKAŁA - recital fortepianowy
  • 17.08.2022 DAREK HERBASZ & LESZEK DRANICKI - „Melody in Jazz”
  • 31.08.2022 ULTRAmaryna - „W tanecznym rytmie”
 
Pomysłodawcą koncertów jest Marzena Sikała. Wydarzenie sfinansowano ze środków Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny.
 
O artystach:

29.06.2022. wystąpi Piotr Zemła Re-Trio w składzie: Piotr Zemła - śpiew, Dmytro Poeta - piano i Marzena Sikała - skrzypce.
Piotr Zemła - absolwent Instytutu wzornictwa Przemysłowego Politechniki Koszalińskiej, arteterapeuta, wokalista, członek Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART Mówi o sobie: wokalista sentymentalny z zacięciem aktorskim.
Śpiewa światowe i polskie, ponadczasowe przeboje muzyki rozrywkowej oraz mniej znane utwory, które czekają na odkrycie. Nie boi się sięgać po repertuar śpiewany przez największe osobowości muzyczne takie jak Shirley Bassey, Barbara Streisand, Frank Sinatra czy Whitney Houston - ale zawsze pozostaje wierny sobie.
Dmytro Poeta - absolwent Instytutu Muzyki im. Gliera w Kijowie (Ukraina). Od 1998 jest kierownikiem muzycznym i pianistą zespołu "Djankoy Brothers" (Ukraina), z którym występował na wielu festiwalach muzycznych w Europie. Ponadto współpracuje z artystami z instytucjami kulturalnymi między innymi ze Studiem Aktorstwa, Reżyserii i Teatroterapii TeatroTerapiaGdańsk, Martą Szefke (Marta Szefke Groove Band i Marta Szefke Trio), z zespołem In Harmony (Gdańsk), z teatrem impro "No I Fajnie" (Gdańsk), z akademią artystyczną Art2You (Gdynia) i z teatrem KorKoro.
Marzena Sikała - skrzypaczka, pedagog, arteterapeutka i z zamiłowania aktorka i chórzystka. Od wielu lat związana jest artystycznie z Trójmiastem (orkiestry, teatry, zespoły kameralne, projekty) Gra na skrzypcach akustycznych i elektrycznych, a indywidualna działalność instrumentalna przyniosła doświadczenie grania w różnych stylistykach muzycznych, począwszy od muzyki klasycznej, poprzez folk, rock, pop-electronic, po szeroko rozumianą muzykę improwizowaną. Współtworzyła zespoły Newgrange, Vibrasoniq, kwartet smyczkowy 4 One, Amber Duo oraz liczne projekty muzyczne z trójmiejskimi artystami (np. Chutir, ULTRAmaryna, Dominik J. Sebastian, JZTZ). Brała udział w koncertach oraz festiwalach w Polsce i Europie, wielu nagraniach płytowych, musicalach oraz projekcie polskich mniejszości narodowych. Od lat prowadzi artystyczną działalność edukacyjną, występuje w w audycjach muzycznych i koncertach dla dzieci i młodzieży, bierze udział w warsztatach i wolontariacie jako arteterapeuta, a w 2020 wystąpiła w jednym z pierwszych interaktywnych spektakli w Gdańskim Teatrze Playback. Obecnie aktorka w trójmiejskiej grupie "Korelacja Teatralna".
 
13.07.2022 wystąpi Mikołaj Sikała - Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu dra Kordiana Góry oraz w klasie kameralistyki dr hab. Elżbiety Pasierowskiej i mgr Bożeny Szull-Talar. Zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie ukończył z wyróżnieniem, następnie kontynuował naukę na stopniu doktoranckim w klasie fortepianu dr hab. Elżbiety Pasierowskiej, uzyskując w 2022 roku stopień doktora sztuki. Jest również absolwentem klasy fortepianu PSM I i II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu, gdzie kształcił się pod kierunkiem mgr Alicji Michowskiej oraz mgr Małgorzaty Stożyńskiej. Występował w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Hiszpania, Rumunia, Czechy, Bułgaria) jako solista oraz kameralista m.in. w duecie fortepianowym z Adamem Piórkowskim oraz w duecie z wiolonczelistą Maciejem Kułakowskim. Zdobywca nagród i wyróżnień, w tym m.in. I nagrody w kategorii „duet fortepianowy na cztery ręce” oraz I nagrody w kat. „duet na dwa fortepiany” w I Międzynarodowym Konkursie Duetów im. Suzany Szörenyi w Bukareszcie (2016), II nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Orbetello (Włochy, 2018), II nagrody ex aequo oraz nagrody specjalnej w 24. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Mauro Paolo Monopoli Prize w Barlettcie (2021), III nagrody w 48. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Gdańsku (2017), III nagrody w VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Weronie (2019), III nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Euregio Piano Award w Geilenkirchen (2018), II nagrody w kategorii „duet fortepianowy na cztery ręce” oraz II nagrody w kat. „duet na dwa fortepiany” w XXV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie (2015), I nagrody w kategorii „zespół kameralny” w XV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (2015), III nagrody w kat. „duet fortepianowy” w XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (2014), I nagrody oraz dwóch nagród specjalnych w X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Goerlitz/Zgorzelcu (2011), II nagrody w I Gdańskim Konkursie Pianistów Kameralistów (2016), Nagrody Specjalnej dla najlepszego akompaniatora, studenta uczelni muzycznej w X Konkursie Muzyki XX i XXI wieku Dla Młodych Wykonawców w Radziejowicach (2014) oraz wyróżnień w II Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie i w III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Szymanowski In memoriam w Warszawie (2011).
 
17.08.2022 wystąpią Darek Herbasz i Leszek Dranicki
Dariusz Herbasz urodzony w 1975 r. saksofonista, zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach, m.in. dwukrotny laureat konkursu Jazz Juniors 1995 i 1996, Jazz nad Odrą, zdobywca „Złotego Klucza Do Kariery” na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak: Przemek Dyakowski, Wojciech Staroniewicz, Emil Kowalski, Tomek Sowiński, Eric Allen, Kelvin Christiane, Alex Hutton, Simon Lea, Alec Dankworth, Larry Bartley, Julie Walkington, Janusz Mackiewicz, Maciej Grzywacz, Jerzy Małek, Wojciech Karolak, Adam Czerwiński, Piotr Mania, Artur Jurek i wieloma innymi. Owocami tej współpracy jest ponad 30 płyt oraz muzyka zarejestrowana na ścieżkach dźwiękowych w filmach TESTOSTERON, JUTRO IDZIEMY DO KINA, PLAŻA (sp.teatr.).Jako leader prowadzi własne projekty p.t. JOY OF FRIENDSHIP oraz JUSTINATIME.
Leszek Dranicki - gdański gitarzysta i wokalista z pogranicza bluesa i jazzu. Członek zespołów: BASZTA, ANTIQUINTET, KRZAK. Albumy sygnowane nazwiskiem: „Leszek Dranicki With A Little Help…”, „ Duet”, „Andaluzja”, „Listy jazzujące”, „Beatles Meet The Blues”, „ Kolędy jazzowe na głos, saksofon i gitarę”. Cztery albumy z zespołem KRZAK, dwa w serii Swingujące Trójmiasto, kilkanaście jako muzyk sesyjny. Aktywny od końca lat siedemdziesiątych. Kompozytor, autor tekstów, pedagog. Występuje solo i w kameralnych składach.