Link do opisu wydarzenia: Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico

Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico

Data: 10 grudnia 2023 r.
Godzina: 20:00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski ul. Bogusławskiego 1, Gdańsk
Organizator: Gdański Teatr Szekspirowski

Szczegóły wydarzenia

Mitch & Mitch najpierw spotkali Zbigniewa Wodeckiego, a teraz składają hołd maestro Ennio Morricone w Teatrze Szekspirowskim.

Odkryj magię kina i rozkoszuj się niezapomnianymi dźwiękami na koncercie zespołu Mitch & Mitch, poświęconym muzyce filmowej legendarnego Ennio Morricone! Przygotuj się na podróż pełną emocji i przygód z niezwykłym zespołem, interpretującym w mistrzowski sposób oryginalne kompozycje.

Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico to szalony big band złożony z muzyków z wieloletnim doświadczeniem na scenie jazzowej, rockowej i alternatywnej.
Pod pseudonimami Mitch i Mitch kryją się Macio Moretti i Bartek Magneto z grupy Starzy Singers, których połączyła najpierw miłość do country, a potem razem zaczęli bawić się również egzotycznymi rytmami latynoskimi, relaksującymi klimatami easy listening, zmysłowymi melodiami chansonów i zabawnymi tematami z filmów animowanych. Natomiast w składzie zespołu pojawiły się instrumenty dęte, wibrafony, przeszkadzajki i stare syntezatory.

Ukoronowaniem ich kariery była współpraca z legendarnym Zbigniewem Wodeckim, z którym wystąpili na Off Festivalu i nagrali album „1976: A Space Odyssey”.

Wydawnictwo dwukrotnie pokryło się platyną i zdobyło aż dwa Fryderyki. Dwa lata temu na zaproszenie Programu Drugiego Polskiego Radia Mitch & Mitch wspólnie z grupą utalentowany instrumentalistek zaaranżowali na nowo najlepsze utwory autorstwa Ennio Morricone. Album Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico „Amore assoluto per Ennio” został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i wyróżniony nagrodą Fryderyk w kategorii „Album roku - Indie pop”. Występy tego wyjątkowego projektu to połączenie muzycznej wirtuozerii z niespotykanym poczuciem humoru.

Ten wyjątkowy wieczór będzie prawdziwym festiwalem dla twoich zmysłów. Będziesz świadkiem niezwykłej syntezy talentu Mitch & Mitch, którzy z wdziękiem łączą jazz, rock, eksperymentalną muzykę i tradycję filmową. Zarezerwuj miejsce już teraz i pozwól przenieść się w świat kina, gdzie każdy dźwięk opowiada historię, a melodie wypełniają przestrzeń emocjami.

Bilety

Miejsce