Zapraszamy na kolejne spotkanie z Łowcami Słów.
Istnieją kobiety, które każdego dnia, w każdej chwili, jakby to było oczywistością, robią COŚ na co niewielu jest się w stanie zdobyć.
Robią to niezmiennie z determinacją i klasą.
W hołdzie tym niezwykłym Wojowniczkom codzienności poświęcamy nasz wieczór opowieści.
Elżbieta i Groszek Stanilewicz, inicjatorki powstania grupy „Łowcy Słów”. Wieloletnie słuchaczki i propagatorki ożywiania zapomnianej sztuki opowiadania. Miłośniczki baśni i ciekawych historii przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Bywamy w Domach Kultury, szkołach, bibliotekach. Wchodzimy na sceny teatralne i kawiarniane – jesteśmy tam, gdzie zmęczeni masową kulturą słuchacze czekają na czar bezpośredniego kontaktu z żywym słowem, tradycją znaną i cenioną od pokoleń – opowiadaniem.
Bo sztuka opowiadania to jedna z najstarszych, przypisanych człowiekowi zdolności. Wskrzeszając baśnie, legendy, przypowieści z całego świata, zapraszamy w egzotyczne podróże ze słowem – jedynym od pradziejów przekaźnikiem uniwersalnych prawd.