Link do opisu wydarzenia: Koncert: Symfonia Szacunku | Święto Wolności i Solidarności

Koncert: Symfonia Szacunku | Święto Wolności i Solidarności

Data: 3 czerwca 2019 r.
Godzina: 20:00
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, Plac Solidarności 1, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: ECS, Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska

Szczegóły wydarzenia

W poniedziałek, 3 czerwca, w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności odbędzie się Symfonia Szacunku - koncert poświęcony pamięci prezydenta Pawła Adamowicza. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Święta Wolności i Solidarności. Wstęp wolny.

 

Koncert: Symfonia Szacunku to muzyczne wydarzenie o wyjątkowym charakterze. Z jednej strony organizowane jest w ramach obchodów Święta Wolności i Solidarności, z okazji 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce. Z drugiej - jest hołdem złożonym postaci śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

- Wierzę głęboko, że przyjdzie taki dzień, że w każdym polskim mieście, z każdej ambony, radia, mediów popłynie wielka symfonia szacunku Polaków do Polaków - otwartości i akceptacji inności - to słowa, które prezydent Paweł Adamowicz wypowiedział w zeszłym roku w Gdańsku, podczas Marszu Równości. Wydało nam się to doskonałym mottem, które będzie przyświecać temu wydarzeniu - mówi Olo Walicki, który objął kierownictwo muzyczne nad wydarzeniem.

Zaproszeni do udziału w koncercie soliści to - tak na scenie, jak i w życiu prywatnym - ambasadorowie i ambasadorki wartości bliskich Pawłowi Adamowiczowi - solidarności, wolności i równości.

Wystąpią: Zbigniew Hołdys, Gaba Kulka, Tomek Lipiński, Maria Peszek i Natalia Przybysz. Towarzyszyć im będzie zespół instrumentalistów gdańskiej młodej sceny muzycznej, w składzie: Piotr Chęcki, Tomasz Ziętek, Michał Zienkowski, Szymon Burnos, Olo Walicki i Jacek Prościński. Muzycy wspólnie dokonają nowej, autorskiej interpretacji piosenek, które częściowo weszły już do kanonu polskiej muzyki alternatywnej.

Koncert: Symfonia Szacunku odbędzie się w ogrodzie zimowym ECS (na parterze). Początek o godz. 20:00. Wstęp wolny.

 
Cały program obchodów Święta Wolności i Solidarności na stronie 2019gdansk.pl.

Oprac. AO

Miejsce