Link do opisu wydarzenia: Koncert Rodzinny: Tomasz Chyła Quintet | Święto Wolności i Solidarności

Koncert Rodzinny: Tomasz Chyła Quintet | Święto Wolności i Solidarności

Data: 2 czerwca 2019 r.
Godzina: 16:30
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, Plac Solidarności 1, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: ECS, Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska

Szczegóły wydarzenia

Z okazji obchodów Święta Wolności i Solidarności, Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na cykl koncertów dla całych rodzin, granych przy Okrągłym Stole - który stanie na placu przy fontannie. W niedzielę, 2 czerwca, wystąpi Tomasz Chyła Quintet. Wstęp wolny.

 

Tomasz Chyła Quintet to formacja, która szturmem zdobywa polską scenę jazzową. Kwintet, którego liderem jest skrzypek Tomasz Chyła - jeden z liczących się przedstawicieli młodej szkoły polskiej jazzowej wiolinistyki, już dwukrotnie  był nominowany do ważnej Nagrody Muzycznej „Fryderyk” (w 2018 r. i 2019 r.).

To nie jedyne wyróżnienia tej grupy, którą cechuje lekkość wykonawcza, niesamowita energia i interpretacyjna świeżość. W ubiegłym roku, w ankiecie czytelników miesięcznika „Jazz Forum” - Jazz Top 2018, Tomasz Chyła wraz z zespołem otrzymali wyróżnienie za album „Circlesongs”, zdobyli też pierwsze miejsce w kategorii: Nowa Nadzieja - Zespół.

Jazzowy kwintet zobaczymy na plenerowej scenie przy Okrągłym Stole, znajdującym się przy fontannie Europejskiego Centrum Solidarności, w niedzielę, 2 czerwca, o godz. 16:30. Zagrają: Tomasz Chyła (skrzypce), Piotr Chęcki (saksofon), Szymon Burnos (fortepian), Konrad Żołnierek (kontrabas) i Sławomir Koryzno (perkusja). Wstęp wolny.

 
Cały program obchodów Święta Wolności i Solidarności na stronie 2019gdansk.pl.

Oprac. AO

Miejsce