Link do opisu wydarzenia: Koncert Rodzinny: Patryk Zakrocki | Święto Wolności i Solidarności

Koncert Rodzinny: Patryk Zakrocki | Święto Wolności i Solidarności

Data: 8 czerwca 2019 r.
Godzina: 16:30
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, Plac Solidarności 1, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: ECS, Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska

Szczegóły wydarzenia

Z okazji obchodów Święta Wolności i Solidarności, Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na cykl koncertów dla całych rodzin, granych przy Okrągłym Stole - który stanie na placu przy fontannie. W sobotę, 8 czerwca, wystąpi Patryk Zakrocki z zespołem. Wstęp wolny.

 

Patryk Zakrocki to muzyk, improwizator, kompozytor i artysta dźwiękowy. Gra na skrzypcach lub altówce, oscylatorze i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach. Występuje w duecie SzaZa i z gitarzystą Marcinem Olakiem; współtworzy także dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku. 

Zaangażowany jest również w projekt Polski Piach, uruchomiony przez braci Wydmo, opierający się na muzycznym trio akustycznym, czerpiącym z tradycji pierwszego bluesa i pierwszego transu, ale rozwijającym własny język. Słowem: człowiek-orkiestra.

Artysta wystąpi z zespołem na plenerowej scenie przy Okrągłym Stole, znajdującym się przy fontannie Europejskiego Centrum Solidarności, w sobotę, 8 czerwca, o godz. 16:30. Zagrają: Patryk Wydmo Zakrocki (mała gitara akustyczna), Piotr Mełech (klarnet basowy), Kuba Wydmo Falkowski (strąki, kije i walizka perkusyjna) i Kasia Rysiak (instalacje artystyczne). Wstęp wolny.

 
Cały program obchodów Święta Wolności i Solidarności na stronie 2019gdansk.pl.

Oprac. AO
 

Miejsce