Koncert Rodzinny: Budyń | Święto Wolności i Solidarności

Koncert Rodzinny: Budyń | Święto Wolności i Solidarności

Data: 9 czerwca 2019 r.
Godzina: 16:30
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, Plac Solidarności 1, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: ECS, Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska

Szczegóły wydarzenia

Z okazji obchodów Święta Wolności i Solidarności, Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na cykl koncertów dla całych rodzin, granych przy Okrągłym Stole - który stanie na placu przy fontannie. W niedzielę, 9 czerwca, zagra Budyń - projekt Jacka „Budynia” Szymkiewicza, lidera grupy Pogodno. Wstęp wolny.

 

Jacek „Budyń” Szymkiewicz to lider i założyciel zespołu Pogodno, tekściarz, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów. Dał się również poznać jako znakomity performer i nietuzinkowy artysta, który zawłaszcza przestrzenie polskiej sceny muzycznej już od niemal 25. lat.

Przezwany dawno temu przez kolegów z zespołu „Budyniem”, zarabia pieniądze realizując swoje wielkie życiowe marzenie: pisze piosenki. Można ich posłuchać na płytach zespołów Pogodno, Babu Król, można na płytach Budynia, czasami kolaboruje też z innymi - usłyszymy go na płycie Kasi Nosowskiej albo Moniki Brodki czy Varius Manx.

„Budyń” to nie tylko pseudonim kompozytora piosenek, ale również kwintesencja brzmienia, uformowanego z różnorodnych muzycznych przyjaźni, które tworzą: Jacek Szymkiewicz, Czesław Mozil, Joanna Zawłocka, Aleksander Orłowski, Julia Kępisty, Maria Kępisty, Piotr „Bajzel” Piasecki, Wojciech Sobura. 

Projekt usłyszymy i zobaczymy na plenerowej scenie przy Okrągłym Stole, znajdującym się przy fontannie Europejskiego Centrum Solidarności, w niedzielę, 9 czerwca, o godz. 16:30. Zabrzmią piosenki dla małych i dużych, młodych i starych - a wszystkie z rock’n’rollową energią i inspirowane twórczością Juliana Tuwima. Wstęp wolny.


 
Cały program obchodów Święta Wolności i Solidarności na stronie 2019gdansk.pl.

 

Oprac. AO