Link do opisu wydarzenia: Koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego

Koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego

Data: 4 lutego 2023 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk
Wstęp: Bilety 40 zł.
Organizator: Fundacja Wspólnota Gdańska

Szczegóły wydarzenia

baner promujący koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego

 

"Dajcie żyć po swojemu - grzesznemu, a i świętym żyć będzie przyjemniej!". Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza na wieczór z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, ponadczasowego twórcy nurtu piosenki literackiej, zmarłego w Gdańsku w 2004 roku.

Motywem wiodącym koncertu będą postawy moralne jednostek w świecie rozdartym między sacrum a profanum, a także walka o wolność wyboru własnego systemu wartości. Usłyszymy intymne liryki oraz ballady o zabarwieniu humorystycznym; młodzieńcze pieśni gniewnego poety, jak i refleksyjne utwory dojrzałego twórcy.

Wykona je Przemysław Grudziński - gitarzysta, wokalista i pasjonat twórczości Poety. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na konkursach i przeglądach piosenki poetyckiej, m.in. laureat I miejsca w ogólnopolskim konkursie twórczości Jacka Kaczmarskiego "Źródło 2022" we Wrocławiu. Interpretacje Przemysława Grudzińskiego to spójne i przemyślane koncepcje; wolne od biernego naśladownictwa przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnego charakteru wykonywanych kompozycji. Jego występy to osobista opowieść o fascynacji twórczością Jacka Kaczmarskiego, wykonania pełne pasji, wzbogacone interesującymi zapowiedziami utworów.

Bilety