Link do opisu wydarzenia: KONCERT DYPLOMANTÓW Akademii Muzycznej w Gdańsku

KONCERT DYPLOMANTÓW Akademii Muzycznej w Gdańsku

Data: 17 czerwca (czwartek)
Godzina: 19:00
Miejsce: Sala Koncertowa na Ołowiance
Wstęp: Bilety w cenie 7-30zł
Organizator: Polska Filharmonia Bałtycka

Szczegóły wydarzenia

Koncert symfoniczny

Orkiestra Symfoniczna PFB
Marzena Diakun dyrygent
Edgar Wiersocki fortepian
Krzysztof Narodowski marimba

PAUL DUKAS L'apprenti sorcier (Uczeń czarnoksiężnika) scherzo symf. wg Goethego
FRANZ LISZT I Koncert fortepianowy Es-dur R455 S124
NEY ROSAURO Koncert nr 2 na marimbę, zespół perkusyjny i orkiestrę
MAURICE RAVEL Bolero

 

Marzena Diakun

Ukończyła z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno – operową Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego w klasie prof. Mieczysława Gawrońskiego we Wrocławiu oraz studia podyplomowe w klasie prof. Urosa Lajovica na Uniwersität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Stypendystka Ministra Kultury w 2005 roku. Doskonaliła swoje umiejętności na ogólnopolskich kursach dyrygenckich; u Jerzego Salwarowskiego (1999), Marka Tracza (2001) oraz Gabriela Chmury (2003), a także międzynarodowych kursach pod kierunkiem Colina Mettersa, Howarda Griffithsa i Davida Zinmana w ramach Orpheum Conductors Master Class w Zurychu (2003) oraz Kurta Masura na I Mistrzowskich Kursach dla Dyrygentów (2004). Studiowała w Coservatorium Saxion Hogeschool w Enschede /Holandia/ w klasie dyrygentury Kerry Woodwarda i latin percussion w klasie Nippy Noya. Debiutowała w 2002 roku (II rok studiów) prowadząc finałowy koncert XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Perkusyjnej z Filharmonią Koszalińską oraz solistami: Katarzyna Myćka, Nippy Noya, Franz Bach, Paweł Nowicki, Edgar Guggeis i Markus Leoson. Kilkakrotnie odbyła trasę koncertową po Niemczech, Szwajcarii i Danii jako dyrygent z Orkiestrą Opery Polskiej. Współpracowała z wybitnymi wokalistami scen wrocławskiej i poznańskiej opery (Jolanta Żmurko, Barbara Krahel, Jerzy Borowicz i Jerzy Mechliński). Jako dyrygent gościnny współpracuje m. in. z orkiestrami Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowej Filharmonii Czeskiego Radia, Sinfonietty w Zilinie, Smash Ensemble, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonii Wrocławskiej, Śląskiej, Krakowskiej, Rzeszowskiej. Od 2007 roku jest dyrektorem artystycznym Wrocławskiej Orkiestry Młodzieżowej. Jest laureatką m. in.: II wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Młodych Dyrygentów w Białymstoku (2006), nagrody „Stoart” na VIII Międzynarodowym Konkursie im. G. Fitelberga w Katowicach (2007), finalistką Quadaques Conductors Competition w Barcelonie (2008) oraz laureatką II nagrody na 59 Konkursie Dyrygenckim w ramach Festiwalu "Praskiej Wiosny" (2007). W 2010 roku uzyskała stopień doktora w Akademii Krakowskiej.   

Edgar Wiersocki

Urodzony w 1985 r. w Poditvie (Białoruś). Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 8. Ukończył z wyróżnieniem Muzyczny Gimnazjum-College przy Akademii Muzycznej w Mińsku (Białoruś) w klasie prof. Ariadny Gużalowskiej. Obecnie jest studentem V roku Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala. Jest laureatem wielu nagród m. in. na VIII Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Fermata 2006” w Lublewie otrzymał nagrodę Polskiej Filharmonii Szczecińskiej, nagrodę firmy Steingraeber & Söhne oraz nagrodę Rosyjskiej Akademii Muzyki w Waszyngtonie. W grudniu 2007 r. otrzymał wyróżnienie na I Międzynarodowym Bałtyckim Konkursie Pianistycznym w Gdańsku. W kwietniu 2009 zdobył III nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku (w trio fortepianowym).

Krzysztof Narodowski

Urodzony w Elblągu 14 lipca 1986 roku. Obecnie student V roku w klasie perkusji ad. Mirosława Adrjanczyka na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Również pedagog klasy perkusji, w prywatnej szkole muzycznej w Elblągu. W 2005 roku ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu: I stopień w klasie fortepianu u mgr. Aleksandry Serockiej, zaś II stopień w klasie perkusji u mgr. Szczepana Polewskiego. W roku 2003 został laureatem III miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym we Wrocławiu. W 2008 roku był uczestnikiem Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego w Fermo (Włochy), w kategorii marimba. Tam po swoim występie z utworem „Chain” – Kazunori Miyake, został zauważony przez światowej sławy marimbofonistke Momoko Kamiya i zaproszony przez nią na ponowne wykonanie tego utworu podczas jej Master Class. Krzysztof Narodowski do swojego sukcesu zalicza również koncert w Kanadzie z czołową wokalistką jazzową Amanda Wood. Koncertował również z licznymi orkiestrami w takich krajach jak: Francja, Anglia, Włochy Grecja czy Ukraina. Obecnie współpracuje z: Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Słupską, Filharmonią Łódzką, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Kaliską. Jest również perkusistą Orkiestry Symfoników Gdańskich ( wspólne występy z Lady Punk, Coma, a w tym roku Tymon Tymański i O.S.T.R.).