Link do opisu wydarzenia: Karnawał Latawców

Karnawał Latawców

Data: 4 czerwca 2023 r.
Godzina: 12:00 - 15:00
Miejsce: Plaża w Sobieszewie, wejście nr 16, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

baner promujący 7 Festiwal Latawców

 

Młodzi konstruktorzy, czy czasem czujecie, że jesteście „nie z tej bajki”? Zbierzcie swoje moce, pozytywną energię i po oraz 7. (liczba, magiczna i nieprzypadkowa ;) stańcie w szranki bajkowego konkursu na najciekawszy, własnoręcznie wykonany latawiec. Jednym słowem - przybywajcie! Potrzebujecie inspiracji? Śmiało zanurzcie się w świecie baśni, bajek, animowanych opowieści z wielkiego ekranu czy tych rodem z kart komiks. Pokażcie, że Wasze latawce pofruną na „koniec świata i jeszcze dalej” niczym Buzz Astral, niech na niebie nad sobieszewską plażą umoszczą się fantastyczne zwierzęta oraz niesamowici Superbohaterowie! Pamiętajcie – w tym roku latamy w WASZEJ-naszej bajce. Sam zdecyduj, który avatar dzięki Tobie zatriumfuje nad plażowym, dzikim żywiołem!

W programie:

STREFA LATAWCÓW:

7. KONKURS na najciekawszy, własnoręcznie wykonany latawiec nawiązujący do tematu festiwalu.

NAGRODY GŁÓWNE:
I – 1000 zł, fundator: Andrzej Stelmasiewicz
II – 700 zł, fundator: Gdański Archipelag Kultury
III – 400 zł, fundator: Gdański Archipelag Kultury
Regulamin, program oraz karta zgłoszenia

SKŁAD JURY KONKURSU:
Anna Milarska – Matka Latawców, ratująca od nie-mocy / Fundacja Strefa Mocy
Andrzej Stelmasiewicz – Papcia Smerfa reprezentować będzie EwaSMERFnasiewicz- Wegnerowska, prezeska zarządu Wioski Smerfów Wspólnoty Gdańskiej
Damian Kuźmiński – X Men do zadań specjalnych / Wydział Rozwoju Społecznego Miasta Gdańska

STREFA WARSZTATOWA:

WARSZTATY KONSTRUOWANIA LATAWCÓW - poznajemy tajniki budowania podniebnych konstrukcji, tak by ich puszczanie sprawiło dużo frajdy! GWARANTUJEMY, że latawce wykonane podczas warsztatów z Fundacją Strefa Mocy z pewnością uniosą się w powietrzu! Prow. Fundacja Strefa Mocy
WYSPA PANA KLEKSA - razem z profesorem Kleksem i Królową Abą wyciągając przepisy z poradnika młodego zielarza, stworzymy kilka ważnych ekologiczno-artystycznych projektów:
- MORSKIE STATKI - rozmawiając o potrzebie segregacji wykorzystamy skrawki materiałów, korki czy patyczki, aby wzburzone fale Bałtyku niosły nasze pomysły i marzenia!
- PTASI KALEJDOSKOP - nawiązując do malowniczego otoczenia stworzymy wiry pięknych kolorów, mieniących się niczym ptasie pióra w słonecznym blasku!
- RYBIE CHORĄGIEWKI – łopoczące na wietrze i bez grama plastiku, pomkną w morską toń w nurcie ZERO WASTE! Prow. Bajka Pana Kleksa / Katowice
„BYŁO SOBIE ŻYCIE…, czyli PRZYRODNICZE (zmysłowe) STORY” Kto ma sokoli wzrok? Czy do smakowania potrzebujemy nosa? Skąd wiemy, że marzniemy? Odkryj tajemnice ludzkich zmysłów razem z Przyrodniczym Story i bohaterami bajki „Było sobie życie”
BAJKOWY LEGO MASTER - Wasza kreatywność, nieskończone pomysły w z zderzeniu z profesjonalizmem Łukasza Góreckiego (finalisty drugiej edycji Polskiego programu telewizyjnego LEGO Masters) to wymarzony ZESTAW! Wykreujemy iście bajkową rzeczywistość za pomocą gigantycznej ilości klocków (ponad 200.000)! To także unikalna okazja, aby z Mistrzem wymienić "konstruktywne" wnioski, przybić piątkę czy zrobić zdjęcie na tle pucharu z LEGO. Dla najbardziej wytrwałych układaczy czeka nie tylko laur zwycięscy, ale też fantazyjna nagroda!
MINI COSPLAY – która dziedzina łączy w sobie projektowanie, szycie, plastyczne szaleństwo, fach konstruktorski, a także elementy aktorstwa? To właśnie cosplay! W trakcie Karnawału Latawców pod okiem utytułowanej cosplayerki (reprezentującej Polskę na międzynarodowych mistrzostwach cosplay) Joanny Loli Lange oraz mistrzyni sztuki krawieckiej (z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem) Małgorzaty Zielińskiej, w jednej chwili przeobrazicie się w księżniczki, Myszki Miki i Minnie, rycerzy czy super bohaterów! Frajda z łączenia igły z nitką, rutyny z „festiwalową modą plażową” gwarantowana!
SMERFNA WIOSKA - zostań częścią wesołej społeczności smerfów i wyrzeźb wyjątkowe osobistości z piasku w kolorze nieba! Dosyć zgrywania Ciamajdy, Marudy czy Ważniaka! Pracusie, Lalusie czy małe Smerfusie w asyście Sasetki, Poety i Marzyciela dzięki wsparciu piaskowego reżysera (Dźwiedźma Michalina) ocalą się przed brzuchami łakomego tandemu Klakiera & Gargamela! Prow. Michalina Niebrzydowska
„LATO MUMINKÓW” - PŁYWAJĄCY TEATR – Dziwnych rzeczy można się napatrzeć, na przykład, na przykład, niestety, w teatrze. Takich wrażeń nic nie może zatrzeć, wspaniałe jest życie, niestety, w teatrze. […] Niepojęte nagle bywa jasne, prześliczne, magiczne jest życie w teatrze. Aż do końca oczy można spatrzeć, Muminku, muminkuj kiedyś jest w teatrze! Dyrektorka Emma, wspólnie z Joasią Muminka (Joanna Stachowiak) zapraszają do teatru! Stworzymy kukiełkowe przedstawienie, podczas którego urocze trolle przeżyją zupełnie nowe, nadmorskie przygody… Prow. Joanna Stachowiak.

STREFA RELAKSU:

BAJKI Z PRZYRODĄ W TLE - fantastyczna fauna i flora to nieodłączny element baśniowego świata przedstawionego. W inspiracji utworami Salci Hałas oraz bajkami z różnych stron świata, zapełnimy malarskie płótna kolorowymi opowieściami pisanymi pędzlem. Powstałe obrazy zostaną zebrane w wystawę, którą zostaną zaprezentowane w Bibliotece na Wyspie. Prow. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
MAGICZNA ŚCIANKA - w jednej chwili, jak za pomocą magicznego zaklęcia…zamień swoją rodzinę w kultowe postaci z opowieści o Królewnie Śnieżcie i Siedmiu Krasnoludkach. Wybierz swojego ulubionego bohatera i daj się ująć jako Książę Uroczy, przezabawni Gburek, Gapcio, Mędrek i oczywiście piękna Śnieżka. Koniecznie oznacz GAK na zdjęciu i rozbaw swoją rodzine. Wykonanie: Michalina Niebrzydowska.

SCENA:

SKRZYDŁA UKRAINY – koncert chóru, który już od ponad roku zrzesza rozmiłowane w piosence dzieci i młodzież pochodzenia Ukraińskiego. Młodzi wykonawcy swoją radością i pasją wprowadzą Was w iście bajkowy nastrój. Założycielką zespołu jest Vira Duda, wokalistka, songwriterka oraz nauczycielka śpiewu.
PSI PATROL NA WYSPACH BERGAMUTACH - quiz wiedzy o bajkach naszego dzieciństwa, Wyspie Sobieszewskiej (historia, geografia, przyroda), bezpieczeństwie na plaży. Prowadzenie Paweł Jarczewski i Magdalena Kotlarz.

Dofinansowano ze środków programu społecznego rozwoju Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku.

PARTNERZY: Fundacja Wspólnota Gdańska, Fundacja Strefa Mocy, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

SPONSORZY UPOMINKÓW: Miasto Gdańsk, MEDIA RODZINA Sp. z o.o, Hevelianum