Link do opisu wydarzenia: Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Data: 24 listopada - 23 grudnia 2023 r.
Godzina: niedziela - czwartek: 12:00 - 20:00, piątek - sobota: 12:00 - 21:00
Miejsce: Gdańsk Główne Miasto: Targ Węglowy
Organizator: Miasto Gdańsk, Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

Od 24 listopada do 23 grudnia trwać będzie jeden z najpiękniejszych bożonarodzeniowych jarmarków w Europie. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku ponownie wprowadzi odwiedzających w cudowny, przedświąteczny klimat, oferując moc atrakcji i pięknych upominków. Tegoroczna edycja Jarmarku odbędzie się pod hasłem Świętujemy w Gdańsku! Zapraszamy wszystkich miłośników świątecznej atmosfery!
drewniane budki ustawione koło siebie, ludzie przechadzający się po jarmarku

fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Atmosfera ostatniego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku była tak magicznie świąteczna, że mocno zapadła w pamięć odwiedzającym. Skąd to wiemy? Potwierdzenie przyszło od ponad 48 tys. internautów, którzy oddali na nas głosy w plebiscycie European Best Christmas Markets 2023. Przyniosło to drugą pozycję w rankingu. Zaszczyt, który nas spotkał, pozwala nam tytułować się jednym z najpiękniejszych europejskich jarmarków świątecznych. W głosowaniu, mieszkańcy 179 krajów świata zadecydowali, że w czołowej piątce znaleźliśmy się przed jarmarkami z: Krajowej (Rumunia), Wiednia (Austria) i Montbeliard (Francja). W plebiscycie najwięcej głosów zebrał jarmark z Budapesztu (Węgry).

Wyróżnienie na skalę Europy wciąż daje poczucie dumy. Nie oznacza jednak, że spoczniemy na laurach. Wręcz przeciwnie, chcemy, aby Jarmark Bożonarodzeniowy był jeszcze bardziej uroczy i przyciągał kolejnych gości na spotkania rodzinne, towarzyskie, zakupy świątecznych prezentów czy szukających bożonarodzeniowych inspiracji. W zeszłym roku odwiedziło nas ponad 700 tys. gości z kilkunastu krajów świata!

jarmark

fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Serce Jarmarku bije nie tylko na Targu Węglowym
Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku w 2023 roku potrwa cztery tygodnie. Tradycyjnym punktem stanie się Targ Węglowy, gdzie będzie można znaleźć atrakcje jarmarkowe, strefę gastronomiczną oraz część strefy handlowej. Świątecznych upominków – niejednokrotnie tworzonych własnoręcznie przez wystawców - inspiracji oraz aktywności – dla każdych grup wiekowych – będzie można poszukać również przy ulicach Tkackiej i Bogusławskiego oraz w Zbrojowni, a także na dziedzińcu Forum Gdańsk.

Świąteczne Zakątki, czyli coś dla małych i dużych
Tradycją Jarmarku Bożonarodzeniowego stały się Świąteczne Zakątki przyciągające całe rodziny. W zimowe dni rozgrzeje nas swoimi żartami Łoś Lucek, w przerwie w szaleństwie świątecznych zakupów można będzie oddać się chwili zapomnienia na Jarmarkowej Karuzeli. W Mikołajowym Zakątku spotkamy pana z długą, białą brodą, a w Artystycznym Zakątku będziemy mogli podziwiać oraz nabyć unikatowe rękodzieła.

karuzela

fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Program:

Koncertowe wtorki
We wtorki fani muzyki będą mogli posłuchać koncertów świątecznych. Pojawi się: Zespół Słowiańska Dusza Świątecznie, Gospelowe Kolędowanie oraz Kolędowanie z Chórem GUMED.

Rozśpiewane środy
W środy odwiedzający mogą chwycić za mikrofony i wyśpiewać najpiękniejsze, polskie i zagraniczne hity świąteczne na świątecznym karaoke.

Magiczne czwartki
W czwartki pojawią się niespodzianki, które będą cieszyć oko: Teatr Ognia czy Parady. Będzie to dzień otwarty dla promocji szkół, instytucji z ofertą popołudniowych zajęć dla dzieci i dorosłych, takich jak, np.: szkoły tańca, które mogą zorganizować pokazy swoich podopiecznych.

Piątki z zabawą
W piątki milusińskich zapraszamy na animacje z Akademią Zabawy i Edukacji Wykrzyknik, a starszych na wieczorną potańcówkę przy świątecznych setach DJ-skich.

Zaskakujące soboty
Soboty są otwarte dla Partnerów i Instytucji Kultury. Zobaczymy, m.in.: Występy Zespołu Pieśni i Tańca Gdańsk oraz Neptun. Będzie przestrzeń dla akcji charytatywnych i wolontaryjnych. Na scenie pojawiać się będzie także Mikołaj oraz oficjalne maskotki jarmarku, czyli Państwo Orzechowscy, którzy tylko czekają, żeby zrobić sobie z odwiedzającymi zdjęcie lub nagrać świąteczne pozdrowienia.

Rodzinne niedziele
Niedziele to według nas czas dla bliskich. Dzieci i ich rodzice będą mogli obejrzeć spektakle i wziąć udział w animacjach w wykonaniu Teatru Qfer, posłuchać kolędowania z Carillonem czy bawić się z Caritas, który będzie promować działania wolontariatu i radość dzielenia się dobrem.

Mapka Jarmarku