Improwizujemy! | Święto Wolności i Solidarności

Improwizujemy! | Święto Wolności i Solidarności

Data: 2 czerwca
Godzina: godz. 17:00
Miejsce: Strefa Społeczna - namioty przy historycznej Sali BHP, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 6, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Miasto Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności, Fundacja Gdańska

Szczegóły wydarzenia

STREFA SPOŁECZNA to miejsce otwartej debaty Polaków na temat Polski, Europy i Świata, ale też miejsce, w którym cała rodzina może miło spędzić czas przez cały dzień! Tu spotkamy się, aby porozmawiać w nieformalnej atmosferze o Polsce, życiu, społeczeństwie, zaangażowaniu społecznym, Europie, świecie z takimi ludźmi jak m.in. ksiądz Adam Boniecki, Leszek Balcerowicz, Agnieszka Holland, Szymon Hołownia, O. Jacek Prusak, Tomasz Sekielski, Karolina Wigura, Kuba Wojewódzki, czy Lech Wałęsa.

Gospodarzami będą organizacje społeczne i grupy nieformalne. Celem strefy jest pokazanie, jak dzięki ich aktywności zmienia się Polska oraz wielkiej otwartej debaty o Polsce i życiu społecznym, organizowanej przez prawdziwych społeczników.  

Swój udział w wydarzeniu potwierdziło około 200 organizacji z całej Polski. Od 1 do 4 czerwca pomiędzy godziną 10:00 a 18:00 przy Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się ponad 500 wydarzeń (warsztatów, prelekcji, debat, zajęć włączających, wystaw) zorganizowanych przez te organizacje i ruchy społeczne w 13 halach tematycznych. W STREFIE SPOŁECZNEJ w ciągu 4 dni przewidziano ponad 100 animacji dla dzieci, poranne śniadania, rozbudowaną strefę gastronomiczną i kino plenerowe. 


Cały program obchodów Święta Wolności i Solidarności na stronie 2019gdansk.pl