Link do opisu wydarzenia: Gry i zabawy rodzinne | Święto Wolności i Solidarności

Gry i zabawy rodzinne | Święto Wolności i Solidarności

Data: 1-2, 4, 8-9 czerwca 2019 r.
Godzina: 10:00-18:00
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, Plac Solidarności 1, Gdańsk
Wstęp: 1 czerwca - wolny, w pozostałe dni: 9 zł/os.
Organizator: ECS, Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska

Szczegóły wydarzenia

Europejskie Centrum Solidarności, Miasto Gdańsk i Fundacja Gdańska z okazji Święta Wolności i Solidarności zapraszają rodziny z dziećmi w wieku 2-8 lat do Wydziału Zabaw ECS, gdzie odbędą się atrakcje dla najmłodszych pod okiem animatorów.

 

Odpływamy! - od budowy statku przez dostawę towaru, przeładunek w porcie po wyjście w rejs. Wydział Zabaw to sala zajmująca ponad 400 m kw. Na jej atrakcyjność składa się wiele mobilnych stanowisk połączonych w przestrzeń zabawy i nauki. Dzieciaki dowiedzą się tu, m.in. co oznacza „solidarnie” i ile dobrego można zdziałać wspólną pracą. 
Z przestrzeni można korzystać na wiele sposobów. Z okazji Święta Wolności i Solidarności odbędą się atrakcje dla najmłodszych pod okiem animatorów. 
- Będziemy się dobrze bawić! Zrobimy pocztówki przy użyciu stempli ze słowem „wolność” napisanym w różnych językach, wykonamy mobilną instalację z kolorowymi ptakami, symbolizującymi wolność, a na koniec wspólnie na olbrzymim płótnie stworzymy barwny kolaż gołębia pokoju i pojednania - zachęcają organizatorzy.

Cały program obchodów na stronie 2019gdansk.pl.

Miejsce