Link do opisu wydarzenia: Gdański Salon Maturzystów Perspektywy 2023

Gdański Salon Maturzystów Perspektywy 2023

Data: 19 - 20 września 2023 r.
Miejsce: Uniwersytet Gdański (Wydział Prawa i Administracji UG), ul. Jana Bażyńskiego 6, Gdańsk
Wstęp: wstęp wolny
Organizator: Fundacja Edukacyjna Perspektywy, Uniwersytet Gdański

Szczegóły wydarzenia

plakat promujący wydarzenie

Gdańsk (19-20 września) będzie jednym z czternastu przystanków ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2023. W największych ośrodkach akademickich w Polsce Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z uczelniami gospodarzami (w Gdańsku jest to Uniwersytet Gdański) organizuje wydarzenie, podczas którego matura „spotyka się” ze studiami.

Ideę Salonu Maturzystów najlepiej oddają słowa pomysłodawcy tego wydarzenia i prezesa Perspektywy Press, Waldemara Siwińskiego: – Salon jak w soczewce skupia odpowiedzi na wszystkie potrzeby, pytania i wątpliwości maturzystów, ich rodziców i nauczycieli. To tu można czerpać najaktualniejsze informacje o egzaminach maturalnych z najbardziej kompetentnego źródła, czyli od znakomitej ekipy ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyposażeni w tę wiedzę maturzyści zwiększają swoje szanse na dobrze zdaną maturę, więc też szanse na dobre studia, o których – także na Salonie – mogą rozmawiać z przedstawicielami uczelni. To właśnie dlatego nazywamy salony miejscem spotkania matury ze studiami, a tłumy odwiedzających tę imprezę maturzystów i ich nauczycieli są najlepszym dowodem, jak to potrzebna inicjatywa.

Rzeczywiście, Salony Maturzystów Perspektyw od 17 już lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Wrzesień, który nieodłącznie kojarzy się ze szkołą, jest idealnym momentem na zorganizowanie kampanii Salon Maturzystów Perspektywy 2023 także dlatego, że do końca tego miesiąca uczniowie ostatnich klas szkół średnich mają czas na złożenie deklaracji maturalnych.

To z myślą o tej pierwszej poważnej decyzji związanej z maturą organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzenia. Na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Prawa i Administracji UG) odbywać się będą m.in. spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (matura w odmienionej formule, wspólnej dla absolwentów liceów i techników), ze znakomitymi nauczycielami-praktykami, z nauczycielami akademickimi oraz pracownikami działów rekrutacji i studentami, a także z ekspertami rynku pracy.

Podczas Salonu każdy zarejestrowany uczestnik odbierze za darmo (lub pobierze kod do e-booka) topową publikację Perspektyw, czyli „Informator dla Maturzystów 2024”. Można w nim znaleźć nie tylko wiarygodne informacje o „nowej” maturze (czyli egzaminach w formule 2023 – harmonogram, porady związane z najważniejszymi przedmiotami maturalnymi itp.), ale też Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023 i Ranking Kierunków Studiów (74 najpopularniejsze kierunki!) oraz informacje o zasadach przyjęć na wszystkie uczelnie na rok akademicki 2024/2025.

Gdański Salon Maturzystów Perspektywy 2023 odbywa się na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Prawa i Administracji UG) 19 i 20 września, godz. 9.00-15.00. Wstęp wolny, konieczna jest rejestracja na spotkania na www.salonmaturzystow.pl