Link do opisu wydarzenia: Ellen Harvey – Missing you

Ellen Harvey – Missing you

Data: 20 - 26 stycznia 2023 r.
Miejsce: CSW Łaźnia 2 ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk
Wstęp: woly
Organizator: CSW Łaźnia

Szczegóły wydarzenia

Na wystawie w CSW Łaźnia 2 zaprezentowanych zostanie kilka malarskich projektów Ellen Harvey. W przesyconych uczuciem nostalgii pracach artystka przedstawi doświadczenia związane z utratą miejsc, zachwytem naturą i niemożnością utrwalenia tej emocji.

baner promujący Ellen Harvey – Missing you

 

Wszyscy czasem jesteśmy turystami. Podróżujemy w czasie fizycznym lub wyobrażonym, tęsknimy do miejsc, w których byliśmy, bądź znamy jedynie z opowieści, cudzych fotografii, poszukujemy Arkadii. Niezmiennie towarzyszy nam poczucie utraty, nostalgii za światem, który przeminął. Właśnie tym emocjom przygląda się Ellen Harvey w pracach prezentowanych na wystawie „Missing you”. Artystka nie ocenia, nie poszukuje odpowiedzi, zestawia rzeczy stare z nowymi, by stworzyć wielowątkową narrację, zmusić do namysłu.

Ellen Harvey jest absolwentką Whitney Independent Study Program, Yale Law School i Harvard College. Uczęszczała do berlińskiej Hochschule der Kunste w Niemczech. Jest laureatką licznych nagród, w tym ostatnio Smithsonian Artists Research Fellowship, George A. & Eliza Gardener Howard Foundation Fellowship, Wivina Demeester Prize for Commissioned Public Art i John Simon Guggenheim Foundation Fellowship. Artystka ma na swoim koncie szereg wystaw, między innymi Whitney Biennial w 2008 roku, Turner Contemporary w Margate; Barnes Foundation, Filadelfia; Groeningemuseum, Brugia, Belgia; Corcoran Gallery of Art, Waszyngton; Bass Museum, Miami; Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa; Pennsylvania Academy, Filadelfia; Whitney Museum at Altria, Nowy Jork. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku.