Link do opisu wydarzenia: Electra Groove Vol. 3

Electra Groove Vol. 3

Data: 9 grudnia 2023 r.
Godzina: 21:00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski ul. Bogusławskiego 1, Gdańsk
Wstęp: Bilety 35 zł
Organizator: Gdański Teatr Szekspirowski

Szczegóły wydarzenia

Electra Groove to nowy cykl imprez muzycznych w przestrzeni Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, w ramach którego kobiety DJ-ki oraz artystki multimedialne wnoszą swoją pasję i energię w wyjątkową przestrzeń teatru. Ideą cyklu jest podkreślenie roli kobiet-artystek w świecie sceny klubowej oraz połączenie muzyki z unikalnymi walorami i klimatem teatralnej sceny.

Organizatorzy pragnął stworzyć bezpieczną i inspirującą przestrzeń radości i zabawy, w której energia muzyki elektronicznej i sztuk audiowizualnych, spotykają się z teatralną magią, dając tym samym gościom możliwość przeżycia czegoś wyjątkowego.

- Electra Groove to nie tylko cykl imprez. Chcemy inspirować, wspierać i promować kobiety w przemyśle artystycznym w szerokim jego spektrum. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zanurzyć się w dźwiękach, atmosferze i magii tego niecodziennego połączenia - zaprasza Gdański Teatr Szekspirowski.

W grudniu będzie można pobawić się przy muzyce elektronicznej, techno, dub techno, oriental techno, acid house.

Bilety

Dyga - Gosia Wojciechowska, pomysłodawczyni i jedna z założycielek kolektywu pro.TONE. Na scenie od 2019 r., od tego czasu grała w tak ważnych miejscach jak Sfinks700, Smolna 38, Drugi Dom, Crackhouse, Szpitalna 1, Dom Technika, czy Luzztro. Ma na koncie również zagraniczny debiut w Luksemburgu (Ground) oraz występ na Las Festival, Moondalla Festival oraz kilku mniejszych festiwalach. Nagrała podcasty dla Polish Techno.logy, Luzztro Records, Krank’m’haus (Belgia), Technonavigator oraz Znamy Się Z Techno.

Wyznaję zasadę „Techno – connecting people”, a co za tym idzie chętnie współpracuje z kolektywami i artystami z całego kraju.

Lokalnie związana z lokalem Czudner SPOT, w którym dumnie odpowiada za techno. W muzyce ceni różnorodność, łączenie nieoczywistych dźwięków, głębię i wielowymiarowość kompozycji. Te wszystkie elementy stara się wyeksponować podczas swoich występów.

Julia -  Dj’ka, promotorka, założycielka Streamwise (agencji bookingowej i cyklu imprez o tej samej nazwie), pomysłodawczyni cyklu Electra Groove organizowanego w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim od września 2023.

Na scenie muzyki elektronicznej od 18 lat. Od zawsze wierna eterycznemu techno oraz deepowym dźwiękom ze stopą 4/4, wypełnionym głębokim basem.

Przez lata związana z poznańską sceną klubową, supportowała takich artystów jak: Miss Kittin, Robag Whrume, Steve Bug, Alex Meshkov, Blond:ish, Coyu i wielu innych, regularnie współpracując z SQ przy kultowych już eventach Circus Inferno. W swoim cyklu „Streamwise pres” gościła artystów takich jak: An On Bast, Joana, Jacek Sienkiewicz, Mooryc, John Osborn, Sleep is commercial, MT Topper, Irakli, Sander Baan i wielu innych. Przez lata związana z nieistniejącymi już Cafe Mięsna, 8bitów czy Eskulapem, grała także w największych klubach w całej Polsce: TAMA, Brzeg Wschodni, Schron, Rewiry, Projekt LAB, Sfinks700, B90, Elektryków, Luzztro, 1500m2, Nowa Jerozolima, Saturator, Prozak 2.0, Das Lokal i wielu innych.

Zafascynowana Berlinem, regularnie szuka inspiracji w Berghain/Panorama Bar. Grając w towarzystwie takich artystów jak Hearthrobb czy Irakli w Suicide Circus czy Ritter Butzke, od 2008 r. zaczęła przemycać berlińskie brzmienia na polską scenę. Jej sety to kolekcja dźwięków z muzycznych podróży i spotkań ze wszystkich istotnych dla niej miejsc, w tym także Ibizy, szczególnie charakterystycznego brzmienia Underground. To właśnie po całym sezonie 2013, spędzonym na Wyspie, cykl „Streamwise pres” nabrał najwięcej kolorów.

Sokolovska - … czyli po prostu Liza. Z pasją wyszukuje niszowych artystów, szczególnie z Ukrainy. W swoje sety często wplata folkowe brzmienia.

Do tej pory grała w Sfinkssie700, Czudner Spot, Podziemiach, Ancymono czy Carnivale. Organizatorka cyklu imprez La La Limbo i absolwentka Instytutu dźwięku.

Miejsce