Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dziewczyny na rowery - Velo Queen 2020 Gdańsk

Velo Queen 2020 Gdańsk to impreza jakiej w Polsce jeszcze nie było! Jazda lejdis solo lub mix w damsko-męskim duecie. Główna formuła zawodów dedykowana jest kobietom i tylko one mogą w niej wystartować. Kolarki do pokonania będą miało 60 km niezwykle atrakcyjnej trasy. Premierowa edycja zawodów odbędzie się 21 czerwca w Gdańsku.

A
A

 

Queen, czyli królowe na rowerach
Głównym celem imprezy jest promocja rowerowej aktywności oraz integracja kobiecych środowisk, dlatego do startu w zawodach organizatorzy zapraszają nie tylko doświadczone kolarki, ale przede wszystkim amatorki kochające rower. To dla nich organizatorzy przygotowują formułę Queen, czyli dystans 60 km.

Od kilku lat widzimy rosnące zainteresowanie kolarstwem wśród kobiet. Impreza VeloQueen powstała w odpowiedzi na potrzeby dziewczyn, które w sprzyjających i komfortowych warunkach połączonych z profesjonalną organizacją imprezy będą mogły czerpać radość z jazdy i zrealizować sportowe ambicje. Chcemy by VeloQueen było wydarzeniem spajającym różne środowiska kobiece. Nie ma znaczenia na jakich rowerach dziewczyny pojadą. Może to być szosa, ale także przełaj czy rower crossowy. Jedynym ograniczeniem jest limit czasu– dodaje Klafetka.

Mix, czyli królewskie pary na rowerach
Tylko 300 kolarzy weźmie udział w VeloQueen 2020 Gdańsk, ponieważ 300 pakietów startowych czeka na pary damsko-męskie. Rowerowe duety mają do przejechania dystans 40 km w formule Mix - ramię w ramię, od startu do mety.

 

 

Trasa
Trasa VeloQueen to nie lada gratka dla rowerzystów. Poprowadzona zostanie po dwudziestokilometrowej pętli, ze startem i metą przy gdańskim molo. Na jej atrakcyjność wpływa to, że jest na co dzień niedostępna dla ruchu rowerowego. Zawodniczki i zawodnicy przejadą m. in. Tunelem pod Martwą Wisłą, który jest otwarty dla rowerzystów tylko raz w roku oraz mostem wantowym imienia Jana Pawła II.

Trasa zawodów jest niezwykle atrakcyjna dla kolarzy. Jest szybka, z dobrym asfaltem, bezpieczna. Dodatkowo, start w VeloQueen to jedna z niewielu możliwości na pokonanie tej trasy rowerem – na co dzień jest to niemożliwe – dodaje Jarosław Marycz, dyrektor sportowy VeloQueen.

Miastem gospodarzem zostało Miasto Gdańsk, który po raz kolejny pokazuje, że jest miastem przyjaznym rowerzystom. Start w Velo Queen to okazja do odwiedzenia Gdańska oraz zwiedzenia zabytków tego historycznego miasta.

Zapisy już zostały uruchomione i prowadzone są przez formularz rejestracyjny dostępny na oficjalnej stronie zawodów www.veloqueen.pl/.

 

www.gdansk.pl
Patronat Medialny
Data: 2020-06-21 21 czerwca 2020 r.
Miejsce: Start i meta na Molo w Brzeźnie
Wstęp: Zapisy przez formularz rejestracyjny dostępny na oficjalnej stronie zawodów www.veloqueen.pl/
Organizator: VeloQueen