Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Cross Duathlon 2019. Terenowe wyzwanie w Gdańsku

Bieganie przełajowe, kolarstwo przełajowe oraz szybki cross przez Trójmiejski Park Krajobrazowy – miłośników wszystkich tych elementów nie brakuje, a Cross Duathlon Gdańsk jest imprezą skrojoną idealnie pod nich. Dodajmy do tego element sportowej rywalizacji oraz mnóstwo emocji, których na trasie na pewno nie zabraknie. To wszystko już 5 października. Na trzecią edycję wydarzenia zaprasza Gdański Ośrodek Sportu.

A
A

Rejestracja jest możliwa do dnia 23 września. Obowiązuje limit uczestników – 200 startujących. Decyduje zatem kolejność opłaconych zgłoszeń. Koszt opłaty startowej to 59 PLN, który jest stały przez cały czas trwania zapisów.

ZAPISY

Zmagania odbędą się na sprawdzonej w poprzednich latach trasie, którą w zeszłym roku zwycięzca Bartosz Banach pokonał w czasie 1 godziny, 15 minut i 4 sekund.  Start, meta i strefa zmian usytuowane będą w Dolinie Czystej Wody przy Drodze Marnych Mostów. Stamtąd zawodnicy ruszą na 5-kilometrowy odcinek biegu, następnie przesiądą się na rower, żeby pokonać 11 kilometrów po leśnych, szutrowych ścieżkach. Ostatnim etapem będzie ponownie bieg. Zawodnicy wyruszą tą samą pętlą, co na początku. Na mecie na każdego uczestnika czekać będzie pamiątkowy medal, a dla zwycięzców w kategorii Open przewidziane zostały atrakcyjne nagrody.

Lokalizacja (start i meta):
Trójmiejski Park Krajobrazowy – Dolina Czystej Wody przy Drodze Marnych Mostów

Program zawodów:
09:00 – 10:00 – odbiór pakietów i wstawianie rowerów do strefy zmian
11:00 – start
14:00 – zamknięcie trasy
14:00 – dekoracje zwycięzców, zakończenie imprezy
09:00 – 14:30 czynny depozyt
 

www.gdansk.pl
Patronat Medialny
Data: 2019-10-05 5 października 2019 r.
Godzina: 9.00
Miejsce: Trójmiejski Park Krajobrazowy – Dolina Czystej Wody przy Drodze Marnych Mostów, Gdańsk
Wstęp: ZAPISY - https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5140
Organizator: Gdański Ośrodek Sportu