Link do opisu wydarzenia: Bałtycki Festiwal Nauki

Bałtycki Festiwal Nauki

Data: 23 - 26 maja 2024 r.
Miejsce: Politechnika Gdańska ul. Gabriela Narutowicza 11/12, Gdańsk
Organizator: Politechnika Gdańska

Szczegóły wydarzenia

Co sprawia, że dysk frisbee frunie? Jak silne są nasze fale mózgowe? Do czego przyda nam się soroban? Ile asfaltu jest w asfalcie? Odpowiedzi na te i inne pytania przyniosą ciekawe pokazy, wykłady i warsztaty, które znalazły się w bogatym programie 21. edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Wydarzenie zaplanowano w dniach 23-26 maja na Politechnice Gdańskiej oraz w Hevelianum, gdzie odbędzie się 3. Piknik Nauki Fahrenheita.

Tradycyjnie już w maju Politechnika Gdańska otwiera swoje laboratoria dla odwiedzających. Wszystko w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, jednego z największych wydarzeń promujących naukę w Polsce. W programie tegorocznej, 21. edycji wydarzenia znalazło się ponad 100 różnych propozycji z 40 dyscyplin naukowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Nie zabraknie pokazów w laboratoriach, warsztatów, prezentacji multimedialnych, a także wycieczek w niedostępne zazwyczaj zakamarki Politechniki Gdańskiej. To doskonała okazja, by poznać interesujący świat architektury, robotyki, chemii, elektroniki, budownictwa, energetyki, fizyki, ochrony środowiska, inżynierii, matematyki i wielu, wielu innych dziedzin. Każdy z uczestników z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Do udziału w Bałtyckim Festiwalu Nauki zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 maja na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej. Wszystkie atrakcje są bezpłatne, jednak na część zajęć obowiązują wcześniejsze zapisy.

Piknik Nauki Fahrenheita
W niedzielę 26 maja, PG połączy siły z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym oraz Uniwersytetem Gdańskim, by jako Uczelnie Fahrenheita zaprosić na 3. Piknik Nauki Fahrenheita. Wydarzenie organizowane jest przez związek uczelni oraz Hevelianum w Gdańsku. Piknik ma na celu przybliżyć naukowe zagadnienia zarówno najmłodszym odkrywcom, jak i dorosłym uczestnikom. Na miejscu czekać będzie wiele atrakcji, związanych zarówno z naukami ścisłymi, jak i medycznymi czy humanistycznymi.

Program

Miejsce