Link do opisu wydarzenia: Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi

Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi

Data: 1 - 4 czerwca 2023 r.
Godzina: 1 czerwca godz. 10.00 i 18.00, 2 czerwca godz. 10.00, 3 i 4 czerwca godz. 12.00
Miejsce: Miejski Teatr Miniatura al. Grunwaldzka 16, Gdańsk
Wstęp: Bilety 30 - 35 zł.
Organizator: Miejski Teatr Miniatura

Szczegóły wydarzenia

chłopiec przebrany na księcia pozujący do zdjęcia, za nim stojący mężczyzna przebrany za króla

mat. Miejski Teatr Miniatura

Sezon 2022/23 w Teatrze Miniatura upływa pod hasłem #podróżemałeiduże i wszystkie premiery sezonu nawiązywały do tego tematu. Nie inaczej jest z najnowszym przedstawieniem, przygotowywanym na Dzień Dziecka. Po sukcesie „Akademii pana Kleksa” Miniatura ponownie zaprosiła do współpracy reżyserkę Agnieszkę Płoszajską, dramaturga Emila Płoszajskiego i choreografa Michała Cyrana.

Muzyczna opowieść o podróży jako metaforze życia na podstawie książki francuskiego autora Pierra Gripariego. Książę Pipo rusza w podróż z wiernym koniem Pipo – trafia do wnętrza wulkanu, spotyka czarownice i czarodziejki, smoka, a nawet Białego Szczura – a po drodze uczy się siebie, życia i relacji. Akcja przedstawienia dzieje się w kulisach cyrku, a poza aktorami Teatru Miniatura na scenie można zobaczyć dzieci, które brały udział w rocznym cyklu warsztatów wokalnych i choreograficznych, oraz akrobatę Sergiusza Regenta i dziesięcioletnią gimnastyczkę Zofię Perfikowską.

W spektaklu miejscem akcji są kulisy cyrku, więc pojawi się wiele cyrkowych motywów zarówno w scenografii, jak i choreografii. Oprócz zespołu aktorskiego na scenie wystąpi gościnnie akrobata Sergiusz Regent i dziesięcioletnia gimnastyczka Zofia Perfikowska. Scenografię projektuje Monika Ostrowska, absolwentka Pracowni Architektury Spektaklu i Scenografii gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, która już miała okazję współpracować z Miniaturą podczas studiów przy spektaklu „Remus” w reż. Remigiusza Brzyka. Choreografią i ruchem zajmuje się Michał Cyran, absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni i autor choreografii do ponad 45 spektakli, musicali, operetek, koncertów i tras koncertowych. Muzykę, która będzie bardzo ważnym elementem przedstawienia, skomponował Krzysztof Wojciechowski, aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, multiinstrumentalista, autor wielu opracowań muzycznych.

Bilety na spektakl w cenie 35 zł normalny, 30 zł ulgowy, do nabycia elektronicznie na stronie. Bilety na premierę można kupić na tydzień przed premierą.Rezerwacja i sprzedaż: 58 341 94 83, 601 628 377, bilety@teatrminiatura.pl

Kolejne pokazy na żywo:1 czerwca, godz. 10.00 i 18.00, 2, 6, 13 i 14 czerwca, godz. 10.00; 3, 4, 10 i 11 czerwca, godz. 12.00

Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi
na podstawie książki Pierra Gripariego
tłumaczenie: Grażyna Szadkowska
scenariusz: Emil Płoszajski
reżyseria i teksty piosenek: Agnieszka Płoszajska
muzyka: Krzysztof Wojciechowski
choreografia: Michał Cyran
scenografia: Monika Ostrowska
wideo: Łukasz Boros
asystentka reżyserki: Magdalena Żulińska
obsada dorosła
Król/Karzeł | Dariusz Czarniecki
Królowa/Czarownica | Magdalena Żulińska

Bajka | Edyta Janusz-Ehrlich
Treserka/Sierżantka | Agnieszka Grzegorzewska
Klaun | Krystian Wieczyński
Akrobata/Koń | Sergiusz Regent
obsada dziecięca
Pipo | Mateusz Abraham/Feliks Granatowicz
Popi | Wiktoria Nowicka/Julia Wojciechowska
Żonglerka | Konstancja Martin/Gabriela Sztejner
Szczur | Matylda Derlatka/Klara Pieczonka
Siłaczka | Matylda Parchem/Felicja Zawada
Klaun | Emilia Stelmachowska/Agata Szczerba
Konik | Dominika Najbar/Tytus Żukowski
Guma | Zofia Perfikowska
dla widzów 6+