Link do opisu wydarzenia: Aromaty Miłości cz. 2 online!

Aromaty Miłości cz. 2 online!

Data: 8 marca 2021 r.
Godzina: 11:00
Miejsce: Facebook Wyspa Skarbów GAK
Organizator: Wyspa Skarbów GAK

Szczegóły wydarzenia

Baner promujący aromaty miłości część druga

 

Miłość jest największą słodyczą i największą goryczą na ziemi. Potężną siłą, która potrafi budować, ale i hamować – szczególnie te, które zostały dla i przez miłość stworzone – kobiety. Gdzie w tej relacji jest miejsce dla nich samych? Jak zachować autonomię, egzekwować własne prawa i gdzie postawić granice? Jak długa i kręta jest droga do odkrycia własnej kobiecości, a w końcu – pokochania siebie?

Druga odsłona „Aromatów miłości” to przestrzeń rozmowy kobiet o kobiecej tożsamości oraz miłości. Uczestniczkami dyskusji będą niezwykle ciekawe osoby, całkowicie świadome powyższych problemów jak i sytuacji, w której znajdują się współczesne kobiety. Autorki, artystki, przewodniczki. Inspirujące osobowości, które czasem działają na przeciwstawnych biegunach, czasem też ich inicjatywy łączy ta sama idea. Natomiast zawsze wspólnym mianownikiem ich pracy jest troska o dobro, piękno i niezbywalne prawa kobiet.

Gościniami spotkania będą:
Agata Typiak – Maciągowska - graficzka, rysowniczka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego (Filozofia). Tworzy w technice suchego pastelu, która urzekła ją świetlistością, czystością barw, delikatnością a jednocześnie siłą wyrazu, różnorodnością efektów, bogactwem możliwości - „bogactwem, którego się wcześniej nie spodziewałam, w końcu to tylko grubaśne pałeczki zlepionego pigmentu. Okazało się jednak, że niejedno potrafią”.

Małgorzata Halber  – pisarka, rysowniczka, feministka. Skończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. W 2015 roku zadebiutowała głośną powieścią Najgorszy człowiek na świecie. Publikowała na łamach Gazety Wyborczej, Machiny, Dwutygodnika i Codziennika Feministycznego. Autorka lifestyle’owego komiksu internetowego Bohater. Studiowała grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Interesuje się obiektami porzuconymi: pustostanami, śmieciami, nieużytkami. Mieszka na warszawskiej Ochocie z narzeczonym i czterema kotami.

Joanna Grabowiecka - reżyserka, scenografka, trenerka rozwoju trwałego (certyfikat Meritum, 2016). Pomysłodawczyni i inicjatorka projektu „Siła i piękno Kobiety”, cyklu spotkań z ludźmi sztuki, kultury i biznesu oraz autorskich warsztatów skierowanych do kobiet pn. Sztuka Dzikości.

Moderatorka - Aleksandra Kozłowska - dziennikarka, reporterka, przez kilkanaście lat związana z Gazetą Wyborczą. Obecnie freelancerka, współpracuje m.in. z Przekrojem i Polityką. Stypendystka Miasta Gdańska i Marszałka Woj. Pomorskiego. Zachwycona Północą – w tym roku ukaże się książka „Nowi wikingowie. Polacy na Islandii, którą napisała wspólnie z Mirellą Wąsiewicz.

Miejsce