Link do opisu wydarzenia: Akademia Miniatury - nabór

Akademia Miniatury - nabór

Data: 15 - 28 września 2023 r.
Miejsce: Zgłoszenia do Akademii Miniatury należy przesyłać na adres edukacja@teatrminiatura.pl do 28 września 2023 – karta zgłoszenia, regulamin i harmonogram zajęć są dostępne na stronie teatru.
Wstęp: koszt: 200 zł miesięcznie, płatność do 5 dnia każdego miesiąca –
Organizator: Miejski Teatr Miniatura

Szczegóły wydarzenia

Szukacie regularnych zajęć teatralnych? W Teatrze Miniatura rusza czwarta edycja Akademii Miniatury, gdzie aktorzy i pedagodzy teatru prowadzą warsztaty dla różnych grup wiekowych. Znajdą tu coś dla siebie dzieci ze szkół podstawowych, młodzież licealna i studenci. Nabór do 28 września.

baner promujący akademię miniaturyAkademia Miniatury to projekt edukacji teatralnej dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. W sezonie 2023/2024 powstanie 5 grup, które poprowadzą aktorzy i aktorki: Wioleta Karpowicz (I–III klasa szkoły podstawowej), Magdalena Bednarek (VII–VIII klasa szkoły podstawowej), Krystian Wieczyński (I–IV klasa szkoły ponadpodstawowej), pedagożka teatru Monika Tomczyk (IV–VI klasa szkoły podstawowej) oraz dramatopisarka i teatrolożka Agnieszka Kochanowska (studenci, program Ale dramat!).

Zajęcia grup teatralnych będą się odbywały w poniedziałki w godzinach 16.30–18.30 (grupy I–III klasa oraz IV–VI klasa szkół podstawowych) i 19.00–21.00 (grupy VII–VIII klasa szkoły podstawowej oraz I–IV klasa szkoły ponadpodstawowej). Praca grup zakończy się w maju pokazami spektakli przygotowanych przez uczestników na dużej scenie Teatru Miniatura. Koszt udziału w zajęciach to 200 zł dla grup teatralnych.

Dla studentów i studentek zainteresowanych poznawaniem teatru w bezpośredni i różnorodny sposób rusza program Ale dramat!, który w kompleksowy sposób zapoznaje uczestników z teatrem pod kątem różnych aspektów tej dziedziny sztuki: aktorstwo, reżyseria, scenografia, dramaturgia, muzyka, ruch sceniczny. Są to nie tylko spotkania warsztatowe (raz w miesiącu we wtorek w godzinach 17.00–19.00), ale też m.in. uczestnictwo w próbach, spotkania z artystami, wizyty w pracowni plastycznej. Program koordynuje Dział Literacki Teatru Miniatura, a zajęcia będzie prowadziła kierowniczka literacka Agnieszka Kochanowska. Udział w programie Ale dramat! jest bezpłatny.  

Zgłoszenia do Akademii Miniatury należy przesyłać na adres edukacja@teatrminiatura.pl do 28 września 2023 – karta zgłoszenia, regulamin i harmonogram zajęć są dostępne na stronie teatru.

GRUPY I TERMINY
Grupa I–III klasa szkoły podstawowej:  Wioleta Karpowicz | poniedziałki, 16.30 – 18.30
Grupa IV–VI klasa szkoły podstawowej: Monika Tomczyk  | poniedziałki, 16.30 – 18.30
Grupa VII–VIII klasa szkoły podstawowej: Magdalena Bednarek | poniedziałki, 19.00-21.00
Grupa I–IV klasa szkoły ponadpodstawowej: Krystian Wieczyński | poniedziałki, 19.00-21.00
Program Ale dramat!: Agnieszka Kochanowska | wtorki, 17.00–19.00
 
KOSZT
200 zł miesięcznie, płatność do 5 dnia każdego miesiąca – grupy teatralne Program Ale dramat! – udział bezpłatny Maksymalna wielkość grupy: 12 osób w grupach teatralnych,

ZGŁOSZENIA
Do 28 września 2023 na adres edukacja@teatrminiatura.pl trzeba przesłać (do pobrania na stronie teatru):

  • wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia
  • podpisany regulamin Akademii Miniatury

Decyduje kolejność zgłoszeń oraz dokonanie wpłaty za pierwszy miesiąc zajęć.
 
START ZAJĘĆ
9 października 2023 | grupy teatralne
17 października 2023 | program Ale dramat!