Link do opisu wydarzenia: Akacja "Żyjące książki"

Akacja "Żyjące książki"

Data: 21 marca 2023 r.
Godzina: 11:00
Miejsce: Złota Brama ul. Długa, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Fundacja Ekologiczna Arka

Szczegóły wydarzenia

Fundacja Ekologiczna Arka zaprasza 21 marca 2023 r. o godz. 11.00 pod Złotą Bramę na ul. Długiej na akcję ŻYJĄCE KSIĄŻKI. Organizatorzy przygotowali happening, gry i warsztaty.

baner promujący akcję żyjąca książka

Głównym elementem akcji jest ogólnopolska zbiórka książek na cele społeczne. Zebrane środki w części będą wykorzystane do organizacji charytatywnych kiermaszów, a pozyskane w ten sposób środki wesprą dzieci z domów dziecka oraz pomogą bezdomnym zwierzętom. W ramach akcji ŻYJACE KSIĄZKI organizowane są happeningi, warsztaty, lekcje tematyczne czy akcje edukacyjne.

1 książka=1 kg warzyw dla koni
Jeśli macie w domu książki, których już nie czytacie, nie potrzebujecie, możecie je wysłać na adres: Fundacja Ekologiczna ARKA, ul. Kosmiczna 15B, 43-300 Bielsko-Biała. Książki sprzedawane są w ramach organizowanych cyklicznie kiermaszów charytatywnych. Za zebrane w ten sposób pieniądze fundacja pomaga zwierzętom z zaprzyjaźnionej Przystani Ocalenie, a wkrótce także innych schronisk dla koni. Każda dobra książka to 1 kilogram warzyw dla zwierząt!

osiołki jedzące marchewkę w zagrodzie

fot. Fundacja Ekologiczna Arka

„Dokładnie 5 lat temu rozpoczęliśmy z Galerią SFERA wydawało się trochę szalony pomysł. W czasach e-booków, czytników, podcastów, webinarów, postanowiliśmy zrobić charytatywny kiermasz książek. Takich prawdziwych … z papieru. I udało się. Świadczą o tym efekty akcji i tłumy, które nas odwiedzają na każdym kiermaszu” – wyjaśnia Wojciech Owczarz. – „Przez te 5 lat udało nam się zebrać na cele społeczne ponad 200 tysięcy złotych”.

Podczas tych 5 lat także:
256 125 osób wzięło udział w działaniach edukacyjnych,
102 250 książkom „dano drugie życie”,
11 540 dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych otrzymało wsparcie
Fundacja pomogła w  leczeniu 56 bezdomnych zwierząt.
Zakupiono 10 ton 250 kg warzyw dla koni i innych zwierząt w zaprzyjaźnionej Przystani Ocalenie