Link do opisu wydarzenia: Zielony spacer przyrodniczo-literacki po gdańskich Aniołkach z Barbarą Piórkowską

Zielony spacer przyrodniczo-literacki po gdańskich Aniołkach z Barbarą Piórkowską

Data: 18 czerwca 2024 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Park Steffensów przy czołgu Al. Zwycięstwa 10, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Rada Dzielnicy Aniołki

Szczegóły wydarzenia

Długie czerwcowe dni zachęcają do niespiesznych spacerów w otoczeniu przyrody. W ramach obchodów Święta Wielkiej Alei 2024 Rada Dzielnicy Aniołki zaprasza do wspólnej uczty literacko przyrodniczej na gdańskich Aniołkach.
baner promujący spacer literacki po gdańskich Aniołkach

Rada Dzielnicy Aniołki zaprasza na zielony spacer przyrodniczo-literacki po gdańskich Aniołkach. Poznamy rośliny, które można zbierać i spożywać w warunkach miejskich, a także sposoby na ich bezpieczne przetwarzanie. Zbadamy podstawową zawartość apteczki ziołowej. Wszystko okrasimy opowieściami z medycyny ludowej i ciekawymi fragmentami lektur, które wywołają uśmiech, zadziwienie i radość - bo spacery z roślinami obok takie właśnie mają właściwości!

Spotkanie poprowadzi BARBARA PIÓRKOWSKA - pisarka, poetka, felietonistka portalu miastoliteratury.com.  Autorka powieści „Szklanka na pająki” (2010/2018), esejów o przestrzeni miasta „Utkanki” (2014), powieści „Kraboszki” (2020) i „Gaja. Historia prawdziwa” (2023) oraz czterech tomów poetyckich, w tym ostatniego pt. „Syberia” (2016). Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Współtwórczyni show poetyckich i literacko-obrzędowych (ostatnio „Dziady. Rytuał literacki” 2023). W 2022 roku według „Kraboszek” powstał spektakl „Rodzanice” (Teatr Gdynia Główna, Akademia Głosów Tradycji, reż. Ewa Ignaczak). Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010, zdobywczyni I nagrody w Konkursie Literatury Pomorskiej i Kaszubskiej 2021 Costerina (kategoria proza). Trenerka warsztatów twórczego pisania. Prowadzi spacery zielarsko- i roślinno-literackie oraz z twórczym pisaniem, a także profil na FB Dzika Litera. Tworzy autorskie formy pracy ze stresem poprzez pisanie. Zbierała opowieści i szkoliła w wielu programach społecznych i kreatywnych (m.in. Festiwal Progressteron, Fundacja Generacja, Festiwal Zbliżenia, Gdańska Galeria Miejska, Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury). Stypendystka Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego.

Miejsce