Link do opisu wydarzenia: Warsztaty konstruowania latawców

Warsztaty konstruowania latawców

Data: 28 maja 2023 r.
Godzina: 12:00 - 15:00
Miejsce: Wyspa Skarbów GAK ul. Turystyczna 3, Gdańsk
Wstęp: Bilety 50 zł od rodziny
Organizator: Wyspa Skarbów GAK

Szczegóły wydarzenia

dziewczynka wypuszczające kolorowy latawiec

fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Dlaczego latawiec lata? Do czego potrzebny jest ogon? Jakich materiałów użyć do budowy latawca? Jaki kształt jest najlepszy? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznacie w trakcie naszych warsztatów! Profesjonalni instruktorzy z Fundacji Strefa Mocy zdradzą Wam tajniki konstruktorskiego fachu, a Wy wkroczycie na ścieżkę latawcowych zdobywców przestworzy! Na swych latających machinach niczym fantastyczni jeźdźcy smoków pomknijcie wprost na sobieszewską
plażę, gdzie podczas 7. Karnawału Latawców „Latajcie w waszej- naszej bajce” odbędzie się KONKURS na najciekawszy, własnoręcznie wykonany latawiec nawiązujący do tematu festiwalu.

NAGRODY GŁÓWNE: I – 1000 zł, II – 700 zł, III – 400 zł.

Prowadzenie - Anna i Artur Milarscy. Pomysłodawcy, założyciele i członkowie Zarządu Fundacji Strefa Mocy. Od roku 2012, po przeprowadzce na Mierzeję Wiślaną, zajmują się działalnością społeczną. Są zaangażowani w rozwój trzeciego sektora w gminie Sztutowo, powiecie nowodworskim i województwie pomorskim. Artur Milarski - członek poprzedniej kadencji Pomorskiej Rady NGO, specjalista w dziedzinie ekonomii społecznej i ekonomizacji organizacji pozarządowych, absolwent Szkoły Liderów Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Anna Milarska - animatorka środowiska lokalnego, Dyrektorka Biura Stowarzyszenia Żuławy, trenerka. Łączy ich pasja latawcowa. Razem tworzą zgrany zespół. Mają duże doświadczenie w pracy społecznej i głowy wciąż pełne pomysłów na rozwój fundacji i miejsca w którym mieszkają.

7. Karnawał Latawców dofinansowano ze środków programu społecznego rozwoju Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku.

Uwaga:

  • Liczba miejsc ograniczona - obowiązuje kolejność zgłoszeń.
  • Materiały zapewnia organizator