Link do opisu wydarzenia: Viva Oliva: Nocny Pchli Targ

Viva Oliva: Nocny Pchli Targ

Data: 3 czerwca 2023 r.
Godzina: 18:00 - 22:00
Miejsce: Pchli Targ w Oliwie ul. Polanki 1a, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Pchli Targ w Oliwie

Szczegóły wydarzenia

Raz w roku, podczas Święta Dzielnicy Viva Oliva, gdy Oliwa staje się centrum wszechświata - odpalamy światełka na Nocnym Pchlim Targu!

baner pormujący nocny pchli targ w Oliwie

 

Zajrzyjcie na Pchli Targ w Oliwie, gdzie spędzicie sobotni wieczór w gronie znajomych, pośród atrakcji, które pozwolą Wam się zrelaksować.

Wieczorna edycja Pchlego Targu w Oliwie to stoiska pełne:
- wyjątkowego rękodzieła - zapraszamy autorski handmade - świece, mydło, szydełko, rośliny, rysunki, biżuteria, ozdoby, ceramika, maskotki, ciasta, przetwory i wszystko inne, co wytwarzasz własnymi rękami,
- ciuchów vintage'owych i cringe'owych,
- muzyki na taśmach i płytach,
- przeczytanych książek i gadżetów z okresu PRL,
- gier planszowych i komputerowych (retro-maniacy - zapraszamy!)
- gratów i bibelotów, które kurzą się w Waszej szafie, piwnicy i na strychu.

Wasz głód i pragnienie będą próbować zaspokoić Gospodarze ze Strefy Gastro, w której znajdziecie m.in. stoiska:
- Bistro Jak się masz? (grill i procenty)
- Cud Miód Bażyna (słodkie pysznosci i domowe lemoniady)
- BarCocktail (autorskie, specjalnie przygotowane dla Oliwy kompozycje cocktailowe)

O Wasz taneczny nastrój zadba DJ Erok - niezawodny typ, którego muzyczną robotę mogliście już poznać podczas poprzednich edycji Nocnego.

Poczujecie klimat retro grając w komputerowe klasyki wyświetlane na ścianie. Bardziej Mario niż Tetris... Na stołach tradycyjnie znajdziecie szachownice - do Was należy wybór, czy chcecie grać białymi czy czarnymi. Do tego planszówki, jeśli udało Wam się już ukończyć szachy wielokrotnie. Jeśli zajrzycie w bramę pod dachem - będziecie mogli przenieść się w przeszłość, gdzie zakróluje era VHS na dużym ekranie.

Dzieciaki będą uganiać się za mydlanymi bańkami, których tego wieczora będą miliony. Jeśli nie planujecie szerszej interakcji z otoczeniem - klapnijcie na chill-leżaku i pokontemplujcie, wdychając sielski oliwski klimat.

Na koniec (a może i na początek) - możecie pstryknąć pamiątkowe zdjęcie z naszej pchlitarżanej (trudne słowo!) fotobudki. Kulminacją tego wieczoru będzie występ Williama Malcolma - amerykańsko brytyjskiego wokalisty, muzyka, kompozytora i producenta, który od 2015 roku występuje na scenie pod nazwą NIGHTRUN87 - (Neo 80s / Synthpop / Synthwave).

Od 2017, William dzielił scenę z takimi artystami jak Perturbator (France), Drab Majesty (USA), Dance With The Dead (USA) czy Daniel Deluxe (Denmark). NIGHTRUN87 łamie konwencje, miesza style i gatunki muzyczne, przez co nie da się go zaszufladkować. Jego twórczość została entuzjastycznie przyjęta na różnych scenach muzycznych. Występował na takich festiwalach jak Wisłoujście (Electronic/ club), Soundrive Festival (Alternative), Into The Abyss Festival (Metal), Tauron Festival (Alternative), Audioriver (Electronic) czy Mystic Festival (Metal). W 2018 nagrał soundtrack do gry komputerowej NIGHTWOLF (dostępny na Steam) a w 2019 odbyła się premiera filmu Girl/Girl Scene The Movie (USA) na Amazon Prime, w którym można usłyszeć 3 utwory NIGHTRUN87. W 2021 skomponował muzykę do pierwszego polskiego filmu o ninja - Ninja Tango Mortale Zamieszkały po sąsiedzku w Oliwie muzyk zaprezentuje audiowizualny live act charakteryzujący się dużą dawką energii, elektryzującymi brzmieniami syntezatorów oraz porywającym wokalem.