Link do opisu wydarzenia: VI Memoriał Henryka Żyto

VI Memoriał Henryka Żyto

Data: 6 kwietnia 2024 r.
Godzina: 14:00
Miejsce: Wybrzeże Gdańsk, ul. Zawodników 1, Gdańsk
Wstęp: Bilety od 20 zł, do 15 roku życia bezpłatnie
Organizator: Wybrzeże Gdańsk

Szczegóły wydarzenia

W sobotę 6 kwietnia na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego odbędzie się VI edycja Memoriału Henryka Żyto. Identycznie jak przed rokiem, zawody przyjmą formułę turnieju z udziałem sześciu par. Godzina rozpoczęcia, ceny biletów oraz obsada zostaną podane w późniejszym terminie. Posiadacze karnetów obejrzą zawody bezpłatnie.

Kwietniowa impreza będzie pierwszą organizowaną przez Wybrzeże Gdańsk S.A. Poprzednie pięć edycji turnieju poświęconego pamięci jednej z legend gdańskiego żużla, corocznie - z pandemiczną przerwą w sezonie 2020 - organizowało GKŻ Wybrzeże.

Inauguracyjny Memoriał w 2018 roku rozgrywano w formule turnieju indywidualnego, natomiast kolejne edycje odbywały się jako turnieje par. Nie inaczej będzie w tym roku. O zwycięstwo powalczy dwunastu zawodników podzielonych na sześć duetów, a kibice obejrzą piętnaście wyścigów.

Godzina rozpoczęcia zawodów, ceny biletów oraz obsada turnieju zostaną podane w późniejszym terminie. Na pewno na torze nie zabraknie zawodników Energi Wybrzeża Gdańsk, a posiadacze karnetów na sezon 2024 obejrzą zawody bezpłatnie.

Miejsce