Link do opisu wydarzenia: ULTRAmaryna "Z kolędą przez świat"

ULTRAmaryna "Z kolędą przez świat"

Data: 10 grudnia 2023 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk
Wstęp: Bilety 40 zł
Organizator: Fundacja Wspólnota Gdańska

Szczegóły wydarzenia

ULTRAmaryna - grupa muzyków z Trójmiasta grających szeroko pojętą muzykę świata, łącząc style Word Music - folk-jazz-classic-pop w autorskich aranżacjach muzycznych.

Projekt "Z kolędą przez świat" to muzyczno-etniczna podróż po krajach Europy oraz innych kontynentów. Koncert w świątecznym i radosnym klimacie to propozycja na okres bożonarodzeniowy, a w programie oprócz World Music (np. kolęda indiańska, libańska, afrykańska) usłyszeć będzie można specjalnie wybrane kolędy oraz piosenki i utwory związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Wystąpią: Beata Bartelik - śpiew, flety
Marzena Sikała - skrzypce
Grzegorz Kusio - akordeon, piano elektryczne
Janusz Mackiewicz - kontrabas

O artystach:

Beata Bartelik - wokalistka znana m.In. z przeboju "Sen na pogodne dni". Występowała w wielu formacjach muzycznych - Krewni i Znajomi Królika, Szela, Smugglers, Vibrasoniq. Wydała solową autorską płytę "Sny na pogodne dni". Śpiewa swobodnie w kilku językach, czasem bardzo egzotycznych.

Marzena Sikała - skrzypaczka, absolwentka AM w Gdańsku, ma na swoim koncie koncerty i projekty muzyczne od klasyki, przez folk/rock do elektroniki i szeroko pojętej muzyki improwizowanej oraz udział w nagraniach płytowych innych artystów. Zespoły: Kwartet smyczkowy "4 One", Piotr Zemła RETRiO, Amber Duo, VibrasoniQ, Chutir, Jak Zwał Tak Zwał, Newgrange, Jacek Kulesza Trio.

Grzegorz Kusio - akordeonista i pianista specjalizuje się w dziedzinie elektroniki i aranżacji. Od wielu lat występuje na trójmiejskiej scenie z Jarkiem Janiszewskim, zespołami ISLET, Goorsky Squad, Los Logos i wielu innymi.

Janusz "Macek" Mackiewicz - czołowy polski kontrabasista i gitarzysta basowy, od lat 80. stanowi trzon trójmiejskich sekcji rytmicznych. Wydał trzy autorskie płyty: "W Dzień Bożego Narodzenia".

"Frogsville" oraz "Układ Scalony". Koncertuje i nagrywa z zespołami: Elec-Tri-City (z którym wydał dwie autorskie płyty: "Elec-Tri-City" 2013 i "Depth Of Focus"2017) oraz A'FreAK-aN Project, Take It Easy, z Jakubem Hajdunem i innymi.

Miejsce